Zemřel frontman legendární skupiny Nazareth, Dan McCafferty. Zpěvákovi bylo 76 let

Zemřel frontman legendární skupiny Nazareth, Dan McCafferty. Zpěvákovi bylo 76 let Zdroj: Shutterstock

Love Hurts nebo Dream On si již bohužel nikdy nezazpívá. V úterý 8. listopadu 2022 zemřel zpěvák celosvětově slavné skotské kapely Nazareth. Danovi McCaffertymu bylo 76 let. Kvůli jeho odchodu smutní celý hudební svět.

Spoluzakladatel skupiny Nazareth a její bývalý frontman Dan McCafferty se dostal do hudebního nebe. Jeho odchod potvrdil v oficiálními prohlášení baskytarista kapely Pete Agnew.

“Dan zemřel dnes ve 12:40. Toto je nejsmutnější oznámení, jaké jsem kdy musel učinit. Maryann a rodina ztratili úžasného milujícího manžela a otce, ztratil jsem svého nejlepšího přítele a svět přišel o jednoho z nejlepších zpěváků, kteří kdy žili. V tuto chvíli jsem příliš rozrušený na to, abych řekl něco víc,” uvedl ve svém prohlášení 8. listopadu 2022 baskytarista Nazarethu Pete Agnew.

Zdroj: Shutterstock Bývalý frontman Nazarethu Dan McCafferty patřil ke zpěvákům s nezaměnitelným hlasem. Jistě v jeho podání znáte legendární písně Love Hurts nebo Dream On. Jeho vášní bylo vyjadřovat city právě hudbou. 

Dan McCafferty byl členem hardrockové skupiny Nazareth od jejího založení v roce 1968. V roce 2013 však musel svou srdcovou záležitost kvůli vážným zdravotním problémům opustit. V roce 2019 ještě potěšil své fanoušky tím, že vydal své třetí a zároveň poslední sólové album Last Testament.

Legendární zpěvák skupiny Nazareth, Dan McCafferty, se narodil 14. října 1946 ve skotském Dunfermline. Byl ženatý a měl dvě děti. Ke smutku své rodiny a milionu fanoušků z celého světa bohužel zemřel 8. listopadu 2022 ve věku 76 let.

Zdroj: Blabbermouth.net, En.wikipedia.org

Autor:
Publikováno: 9. 11. 2022 10:50 Nahlásit obsah