Chytré plážové vychytávky: Ochrání vás před zloději a zpříjemní pobyt u moře

Chytré plážové vychytávky: Ochrání vás před zloději a zpříjemní pobyt u moře Zdroj: Shutterstock.com

Chystáte se na dovolenou k moři? Relax na pláži máte určitě spojený se samými pozitivními věcmi. Ovšem i během opalovačky u moře se vám může přihodit něco nečekaného, co vám pokazí prakticky celou dovolenou. Přinášíme několik chytrých vychytávek na pláž, které není od věci využít hlavně v zájmu ochrany vašeho zdraví a cenností.

Klíče od auta se na pláži ztratí raz dva: Jak tomu předejít?

Zdroj: Brightside.me Klíče od auta jsou jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte na pláži opatrovat jako oko v hlavě. Když je ztratíte, nebo vám je náhodou někdo ukradne, lítáte ve velkém průšvihu. Na dovolenou si proto raději berte ještě klíče rezervní, které mějte schované třeba v sejfu na pokoji, kde jste ubytovaní. Jestli máte odvahu, vyzkoušejte také tento trik: Ke klíčům přivažte trávu, větvičku nebo stonek rostliny a nenápadně je schovejte pod podvozek svého automobilu.

Zdroj: Brightside.me Klíče od auta, ale i další cennosti můžete ukrýt také přímo na pláži. Jako nenápadnou schránku k úschově zkuste použít prázdný obal od opalovacího krému.

Použitá dětská plenka: Věc, která zloděje dokonale odradí

Zdroj: Brightside.me Pokud s vámi na pláži budou malé děti, můžete jako "bezpečnostní" schránku, do které schováte klíče, peníze nebo mobil, vyzkoušet také dětskou jednorázovou plenu. Anebo tyto cennosti zabalte do svého spodního prádla. Tyto věci jsou totiž pro zloděje absolutně nezajímavé až odrazující, vaše cennosti tak budou i na pláži v bezpečí.

Ochrana proti písku a vodě: Telefon v sáčku se zipovým zavíráním

Zdroj: Brightside.me

Nedokážete se vzdát svého chytrého telefonu ani na pláži? Abyste jej nepoškodili vodou ani pískem, raději jej neprve vložte do klasického sáčku se zipovým zavíráním. I přes sáček budete moci svůj telefon pohodlně ovládat.

Dětský pudr aneb aby se písek nelepil

Zdroj: Brightside.me Pokud budete relaxovat na písečné pláži, dříve nebo později vás bude štvát jemný písek, který se vám bude neustále lepit na chodidla. Zvlášť při odchodu z pláže do apartmánu nebo na hotel to může být dost nepříjemné. Řešení tohoto problému má jméno dětský pudr. 

Ještě než půjdete na pláž, nasypte si dětský pudr do látkového kapesníčku, který pevně zavažte. Vše dejte do igelitového sáčku. Až budete chtít z pláže odejít, otřete svá chodidla právě látkovým kapesníčkem naplněným dětským pudrem. Jelikož pudr absorbuje všechnu vlhkost, vaše chodidla budou suchá, a tudíž se na ně při odchodu z pláže už žádný písek lepit nebude.

Osvěžující nápoj i na pláži: Stačí petka s ledem

Zdroj: Brightside.me Máte i po několika hodinách strávených na pláži chuť na studený osvěžující nápoj? Máme pro vás jednoduchý trik: Večer naplňte lahev, ze které budete další den pít, do jedné poloviny vodou a nechte zamrazit. Lahev s ledem si pak následující den vemte s sebou na pláž. Kdykoli budete mít chuť na osvěžující nápoj, stačí, když do této lahve nalijete třeba svůj oblíbený džus, který se okamžitě zchladí na příjemnou teplotu.

Ochrana proti rozpálenému slunci: Boty podrážkou nahoru

Zdroj: Brightside.me Možná, že si říkáte, že jde o samozřejmou věc. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, jakým způsobem si na pláži pokládáte svoje boty? Vždy je mějte obrácené podrážkou směrem ke sluníčku. Ostatně, sami víte, jak je nepříjemné, obout si rozpálené boty přímo na holá chodidla...

Autor:
Publikováno: 23. 7. 2018 12:46 Nahlásit obsah