Filipíny: Na rýžových polích

Filipíny: Na rýžových polích Zdroj: VH

Na severu Luzonu, největšího filipínského ostrova, se v údolí sevřeném ze všech stran vysokými kopci nacházejí kaskády rýžových polích pečlivě vystavěné místními obyvateli. Svědčí o dokonalé kultivaci přírody člověkem a o snaze v nehostinném terénu vypěstovat ostrovní plodinu číslo jedna.

Upravená rýžová políčka se nacházejí na severu největšího filipínského ostrova Luzon. Cesta nočním autobusovým spojem z hlavního města státu čítajícího více než 7 000 ostrovů Manily zabere něco mezi devíti a desíti hodinami. Luzon je ve své severní části dost hornatý, cesty se při prudkém stoupání nebezpečně klikatí a tu a tam jsou zavalené sesuvy půdy, které před několika málo dny způsobil tajfun, jež udeřil plnou silou právě v místech, které plánujeme navštívit. Místní obyvatelé jsou na podobné přírodní katastrofy naštěstí zvyklí. Vzhledem k četnosti tajfunů, které v deštivé sezóně každoročně přicházejí, jsou následky schopni odklidit takřka v průběhu pár dnů po události. 

Zdroj: VH

Časně ráno rozespale vystupujeme z autobusu v městečku Banaue, které je nejzazší místo, kam nás vozidlo zvládne dopravit. Do cíle našeho putování, vesnice Batad, vzdálené dalších 12 kilometrů musíme jiným typickým dopravním prostředkem, malinkou moto-tříkolkou, svými rozměry naprosto nevhodnou pro dvě západní cestovatelky s rozměrnými batohy. 

Zdroj: VH

strana 1 / 3
Publikováno: 21. 2. 2017 10:08 Nahlásit obsah