Fotograf zdokumentoval týdenní jídelníček dětí z různých zemí světa: Jeho počin má hlubší podstatu

Fotograf zdokumentoval týdenní jídelníček dětí z různých zemí světa: Jeho počin má hlubší podstatu Zdroj: Greggsegal.com

Kdybyste vyfotili vše, co jste během jednoho týdne snědli, jak by to asi vypadalo? A kolik odpadu by s ohledem na váš jídelníček za tuto dobu vzniklo? Přesně na tyto otázky se zaměřil fotograf Greff Segal, který v posledních 3 letech cestoval po světě a umělecky dokumentoval jídelníček dětí různých národností. Jeho počin stojí k zamyšlení.

Co jedí děti po celém světě? Jejich jídelníček se výrazně liší

Americký fotograf Gregg Segal v posledních 3 letech zavítal do různých koutů zeměkoule. Kromě USA navštívil Indii, Malajsii, Německo, Francii, Itálii, Senegal, Brazílii nebo Spojené arabské emiráty. Zajímal se zde o jedno. Chtěl pořídit umělecké fotky, z nichž by bylo patrné, co jedí malé děti po celém světě.

Gregg Segal ke své práci nepřistupuje pouze jako fotograf, má cit sociologa a snaží se tak pomocí fotek dostat co nejhlouběji do dané kultury. Díky tomu tak v jeho podání mohly vzniknout unikátní snímky, na kterých děti leží ve svém typickém oblečení či kroji a jsou obklopeny jídlem, které spořádají v průběhu jednoho týdne.

Zdroj: Greggsegal.com

Stravování nejchudších dětí: Amazonie a Bombaj

Jedním z focených dětí je například 9letý Kawakanih Yawalapiti pocházejí z kmene Yawalapiti, který žije v národním parku Xingu. Tedy v rezervaci ukryté v brazilské amazonské pánvi. Další z focených dětí je třeba 10letá indická dívka Achal, která s rodinou žije v plechové boudě na okraji staveniště v Bombaji.

Konzumní společnost představuje velkou ekologickou zátěž

Proč se Gregg Segal vůbec pustil do tohoto fotografického experimentu? Vadilo mu, kolik zbytečného odpadu produkuje západní společnost. Požádal tak svou rodinu, přátele a sousedy, aby schraňovali veškeré odpadky, které každý z nich vyprodukuje v průběhu jednoho týdne.

Množství shromážděných odpadků jej šokovalo. Aby zdůraznil, že naše konzumní společnost bezdůvodně plýtvá a představuje pro naši planetu velkou ekologickou zátěž, rozhodl se cestovat po světě.

Zdroj: Greggsegal.com

I my máme jiné možnosti

Gregg Segal chtěl svými fotkami ukázat, že i my máme jiné možnosti. Zvláště, když se podíváte na jeho umělecké fotky dětí, které patří k nejchudším skupinám na světě, jejich jídelníček by vás mohl inspirovat ke změně stravovacích zvyklostí. Tyto fotky jsou navíc vykřičníkem, že je něco v naší západní konzumní společnosti ve značném nepořádku.

Na další fotografie, které Gregg Segal během svých cest pořídil, se můžete podívat i v následující fotogalerii. Rozhodně stojí za popřemýšlení.  

Galerie Týdenní jídelníček dětí z celého světa Týdenní jídelníček dětí z celého světa Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 4. 7. 2019 10:00 Nahlásit obsah