Jak znají Američané Evropu. Studenti dostali za úkol popsat slepou mapu, Česko nepoznal skoro nikdo z nich

Jak znají Američané Evropu. Studenti dostali za úkol popsat slepou mapu, Česko nepoznal skoro nikdo z nich Zdroj: Boredpanda.com

Evropané si často dělají legraci ze zeměpisných znalostí Američanů. Obyvatelé USA prý mnohdy nemají ani základní znalosti o evropských státech, kde má paradoxně většina z nich kořeny. Tento posměch bohužel bývá často oprávněný. Dokazuje to i úkol, v rámci něhož měli američtí středoškoláci doplnit názvy států do slepé mapy Evropy.

Evropané, kteří mají smysl pro humor, často vymýšlejí vtipy o Američanech, pro které jsou zeměpisné znalosti doslova španělskou vesnicí. Jenže slepá mapa Evropy, kterou měli za úkol vyplnit američtí středoškolští studenti, je realitou.

Mladí obyvatelé USA jsou zkrátka se zeměpisem na štíru. Ti lepší z nich se orientují alespoň v západoevropských a jihoevropských zemích. Spolehlivě tak dokážou určit Velkou Británii, Irsko, Španělsko, Francii a Itálii. Jenom opravdový zlomek amerických středoškoláků správně poznal státy střední a východní Evropy a Balkánského poloostrova.

Jak ale ukázal dotazník NGS, mladí Američané netápou pouze u mapy Evropy. Někteří mají problém i při určování jednotlivých států USA. Dokonce padesát procent z nich na slepé mapě nenašlo státy New York a Ohio. Co se světového zeměpisu týče, podle dotazníku NGS až 63 procent mladých Američanů neví, kde je na mapě Irák. Navíc 75 procent amerických středoškoláků nedokáže vyhledat ani Írán a Izrael.

V následující fotogalerii si můžete prohlédnout celou sérii slepých map tak, jak je vyplnili američtí středoškoláci. I když realita není příliš vtipná, Evropané by měli s kritikou také přibrzdit. Anebo dokážete na mapě spolehlivě najít všechny členské státy USA?

Galerie Američtí středoškoláci a jejich znalosti Evropy Američtí středoškoláci a jejich znalosti Evropy Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 25. 8. 2020 11:50 Nahlásit obsah