Kam vyrazit na dovolenou v červenci?

Kam vyrazit na dovolenou v červenci? Zdroj: Shutterstock.com

Červenec je neoblíbenější měsíc k vycestování do zahraničí. Dětem začaly letní prázdniny, studenti vysokých škol mají po zkouškách a dospělým přijdou vhod svátky, kdy si nemusí brát dovolenou.

Kam je ale nejlepší se vydat? Která země pro vás bude nejvhodnější a splní očekávání vaší vysněné dovolené? Ačkoliv je již půlka měsíce za námi, připravili jsme si pár tipů pro všechny, kteří ještě svou letní dovolenou nemají naplánovanou, a přesto nechtějí zůstat doma.

Kam se vydat v červenci autem?

Cestování autem má své kouzlo, a pokud se letos chystáte na dovolenou právě tímto způsobem, nabízí se například Chorvatsko. Je to země bohatá na národní parky, malé i velké ostrovy poskytující větší soukromí, a nabízí krásné průzračné moře. A pro všechny fanoušky mořského světa byla v roce 2006 v Chorvatsku ustanovena první chráněná přírodní rezervace delfínů ve Středozemním moři – kolem ostrovů Cres a Lošinj. Pobřeží Chorvatska je převážně oblázkové. Jestliže však raději upřednostňujete písčité pláže, ty najdete např. v Medulinu (pláž Bijeca), v Crikvenici (pláž Crni), v Zadaru (pláž Zaton) nebo u Biogradu na Moru (pláž Crvena). V Chorvatsku můžete využít tři typy ubytování: soukromé apartmány, které jsou nejlevnější – při počtu 4 osob se pohybuje cena od 10 do 15 000 Kč (záleží samozřejmě na termínu, na náročnosti vašich požadavků, či počtu místností), dále se nabízejí kempy – cena za týdenní ubytování v mobilhomu začíná na zhruba 17 000 Kč. A v neposlední řadě můžete zvolit penziony či hotely, za týden s all inclusive programem zaplatíte kolem 10–15 000 Kč za osobu.

Komiža, ostrov Vis, Chorvatsko

V případě, že nechcete cestovat příliš daleko, blíže k našim hranicím se nachází Slovinsko. Jeho pobřeží není tak dlouhé, ale zato převážně písčité. Popřípadě můžete navštívit jedno z mnoha wellness center v Alpách. Pobyt u moře vás přijde na 8–11 000 Kč v penzionu a v průměru na 11–15 000 Kč v hotelu s polopenzí.

Národní park Triglav, Julské Alpy, Slovinsko

V červenci chceme k moři letět

Pokud se i vy řadíte mezi příznivce létání a je to pro vás pohodlnější způsob cestování než ten autem, jednou ze zemí, jejíž hranici tvoří moře, je Bulharsko. Pokud toužíte po prosluněné dovolené a zároveň máte zájem obdivovat krásná historická místa, nebo ochutnat vynikající kuchyni a zažít místní pohostinnost, nebudete litovat, že jste zvolili právě tuto zemi. Výhodou Bulharska je krátká doba letu a klidná bezpečností situace. Týdenní pobyt se stravou all inclusive vás vyjde zhruba na 12–16 000 Kč. Při odletech do 2-3 dnů ceny klesají i na 8000 Kč.

Jestli se chystáte na rodinnou dovolenou a rádi byste měli u hotelu vyžití pro děti, vydejte se do Tuniska či na přilehlý ostrov Djerba. Dovolené jsou cenově dostupné a převážná většina hotelů má velké aquaparky a bohaté animační programy, které vaše děti zabaví na dlouhé hodiny. Týdenní pobyt pro rodinu s malými dětmi zakoupíte kolem 45–60 000 Kč.

Exotické dobrodružství

Najdou se mezi vámi dobrodruzi, které již omrzela typická dovolená v našich krajích nebo přelidněních letoviscích? Pak vám v červenci doporučujeme navštívit stále oblíbenější Keňu. Patří mezi nejatraktivnější země v Africe a nabízí mnoho odlišných geografických pásem – savany, pralesy, písečné pláže či horský masiv Kilimandžáro, který je bezpochyby spolu se Safari největší místní „atrakcí“. Každý si zkrátka najde to své.

Národní park Amboseli v Keni

Pamatujte však, že u exotických destinací záleží na tom, kdy zájezd kupujete, čím více se totiž blíží termín odletu, tím jsou ceny vyšší z důvodu navyšování ceny letenek.

Dále se nabízí otázka, zda cestovat na vlastní pěst anebo oslovit některou z cestovek, která zařídí vše potřebné. Cestování bez agentury má však svá úskalí, která je potřeba dobře zvážit. Z tohoto důvodu a i z vlastních zkušeností za nás jistě doporučujeme využít služeb cestovních agentur v čele se společností Invia, která nabízí nejširší výběr zájezdů téměř do každého koutu světa.

Autor:
Publikováno: 17. 7. 2018 09:32 Nahlásit obsah