Políbil 3letou holčičku. Brzy poté se jí na obličeji objevily hrozivé puchýře!

Políbil 3letou holčičku. Brzy poté se jí na obličeji objevily hrozivé puchýře! Zdroj: littlethings.com

Všechno to začalo na narozeninové párty malé Sienny Duffield. Její matka Savina jí připravila velkou rodinnou oslavu a při gratulaci jí jeden člen rodiny políbil na tvář. Krátce poté vyskákaly malé Sienně na tváři puchýře. Vypadala, jako kdyby jí někdo polil tvář kyselinou.

Jenže nezůstalo jen u malých puchýřků. Začaly se rozšiřovat z úst na tvář i do oblasti kolem očí. Celých 8 měsíců se lékaři snažili dojít na to, co se vlastně malé Sienně stalo a co bylo příčinou této krvavé kožní infekce. Netušili, že odpověď se skrývá v něčem tak jednoduchém, jako je polibek.

„Osm měsíců jí žádná antibiotika nepomohla a puchýře se pořád vracely a vracely. Její tvář vypadala hrozně,“ řekla matka Sienny. „Taky mi bylo řečeno, že může jít o alergii. Tak jsme ji drželi dál od domácích mazlíčků a taky jsme dohlídli na to, aby nejedla žádné mléčné výrobky, ale nic nepomáhalo,“ ještě dodala.

Zdroj: littlethings.com „Sienna vypadala, jako kdyby jí něco žralo zaživa. Přestávala jíst a každé ráno se budila se zakrváceným pyžamkem. Bála jsem se ji brát kamkoliv ven, bylo to prostě strašné.“ vypověděla Savina.

Lékaři měli však jedinou teorii, buď šlo o ekzém nebo alergii, jenže antibiotika ani krémy na ekzémy vůbec nefungovaly.    

Zdroj: littlethings.com Zoufalá matka si v hlavě přehrávala veškeré chvíle, kdy mohla být její dcerka v ohrožení a vzpomněla si na okamžik, kdy ji na oslavě jeden člen z rodiny políbil a okamžitě to lékařům řekla. A udělala dobře! Po dlouhých osmi měsících byl konečně malé Sienně diagnostikován herpes.

Poté, co byli lékaři schopni určit přesnou příčinu jejího onemocnění, byli také schopni učinit jisté kroky k záchraně malé holčičky. Za pár měsíců tvář malé Sienny konečně vypadala jako dřív a žádné ošklivé puchýře se už nevrátily.

Zdroj: littlethings.com Rodiče se rozhodli tento příběh zveřejnit zejména proto, aby varovali všechny ostatní rodiče. Nenechávejte líbat své děti i přesto, že je to člen rodiny! Ani když nemají viditelné opary či jiné známky onemocnění. Mohou být přenašečem infekce a pro kojence nebo batolata může být i smrtelná.

Autor:
Publikováno: 22. 11. 2016 09:23 Nahlásit obsah