Policie vyzývá všechny, aby vyfotili své hotelové pokoje. Tady je vážný důvod

Policie vyzývá všechny, aby vyfotili své hotelové pokoje. Tady je vážný důvod Zdroj: pixabay.com

Možná to většině z vás bude připadat zvláštní a směšné, ale pokud při příchodu do hotelového pokoje tento pokoj vyfotíte, pomůžete zachránit děti na celém světě. Ptáte se, jak to? V tom případě čtěte dál!

Vznikla nová aplikace, kterou navrhla Washingtonská univerzita ve spolupráci s policií, jejíž pomocí dokážou najít unesené a ztracené děti. Bohužel v dnešním světě roste obchodování s lidmi, zejména s dětmi a nezletilými. Únosci oběť vyfotí a poté dané fotografie zveřejňují na internetu a nabízí k „ aukčnímu prodeji“. Ten, kdo přihodí nejvíce, tuto oběť získá.

Zdroj: pixabay.com

Tato nová aplikace napomáhá policii pohřešované oběti mnohem rychleji vystopovat. Její název je „TraffickCam“. Pořízenou fotografii hotelového pokoje tedy do této aplikace nahrajete, uvedete ve kterém městě a hotelu se přesně nacházíte a popřípadě přidáte i číslo pokoje, aby vyhledávání bylo co nejrychlejší. Čím větší plochu pokoje na fotografii zachytíte, tím lépe.

Zdroj: pixabay.com

Sebemenší maličkosti dokážou pátrání velmi napomoci. Stačí i fotografie nočního stolku, barva stěny a mnoho dalšího. Každý detail, roh i nábytek může pomoci oběť vypátrat.

Pro nás je to pouhá maličkost a zabere nám to je pár minut našeho času, ale těmto dětem zachráníte jejich nevinné životy!

Zdroj: pixabay.com Takže nezapomeňte, stáhněte si aplikaci „TraffickCam“ do mobilu a při další návštěvě hotelu jen vyfoťte váš pokoj. Je důležité si pomáhat!

Autor:
Publikováno: 11. 11. 2016 09:35 Nahlásit obsah