Sen řady cestovatelů: Luxusní dům na kolech, s nímž zastavíte, kde chcete

Sen řady cestovatelů: Luxusní dům na kolech, s nímž zastavíte, kde chcete Zdroj: Ifitshipitshere.com

Bydlet ve vysněném domě a přitom objevovat krásy celého světa. To je sen spousty dobrodruhů, kteří se při poznávání nových zemí musejí ubytovávat po hotelích či apartmánech, kde se jim stýská po jejich skutečných domovech. Holandský designer Eduard Bohtlingk tento problém vyřešil ve stylu chytré horákyně a vytvořil přímo luxusní dům na kolech.

Na první pohled byste řekli, že jde o klasický karavan. Že je to ale ten nejúžasnější karavan na světě, pochopíte, když se rozloží, a dojde k jeho přeměně na obytný domek. Tuto kombinaci mobilního karavanu a obytného domu, ve kterém mohou hravě bydlet až čtyři osoby, v roce 1985 navrhl a zrealizoval holandský designér Eduard Bohtlingk. Od té doby jeho designérský počin pojmenovaný De Markies budí pozornost prakticky po celém světě. 

Zdroj: Ifitshipitshere.com De Markies je vlastně karavanem, se kterým můžete libovolně cestovat po silnicích a dálnicích a obhlížet místa, kde byste chtěli na určitý čas "zakotvit". Poté stačí sklopit dvě boční stěny karavanu a rázem získáte dům o třech místnostech. Tyto místnosti můžete zakrýt skládací vinylovou plachtou. Plachtu můžete dle potřeby odkrýt a dopřát si tak z pohodlí domova pobyt na čerstvém vzduchu.

Zdroj: Ifitshipitshere.com Co v sobě De Markies všechno ukrývá? Kuchyni, jídelní kout, pracovní koutek, obývací pokoj nebo ložnici. Všechny tyto prostory jsou vybavné sklápěcí nábytkem. Najdete zde i řadu dalších vychytávek. Třeba ložnici si můžete - pokud s vámi cestují třeba děti - oddělit na dvě místnosti prostřednictvím výsuvného paravánu. 

Zdroj: Ifitshipitshere.com Ve středu karavanu, z něhož po rozložení vznikne dům, najdete kuchyňskou linku vybavenou spotřebiči. Nechybí ani jídelní stůl se židlemi, dřez s tekoucí vodou, elektrické zásuvky a vestavěné skříně pro úschovu veškerých věcí. 

Zdroj: Ifitshipitshere.com Na druhé straně kuchyně se nachází lavice s konferenčním stolkem, kde si třeba můžete dát dobrou kávu nebo pročíst noviny.

Zdroj: Ifitshipitshere.com V následující části s průhlednou vinylovou stříškou je obývací pokoj. Zde si posedíte s přáteli a když si lehce odkryjete stříšku, můžete se kochat pohledem na přírodu. Takto prostě vypadá bydlení těch pravých dobrodruhů!

Zdroj: Ifitshipitshere.com

Autor:
Publikováno: 25. 10. 2018 13:15 Nahlásit obsah
Loading...