Tento domorodý kmen žije na ostrově už 60 000 let v naprosté izolaci

Tento domorodý kmen žije na ostrově už 60 000 let v naprosté izolaci

Pokud se někdy dostanete do blízkosti Andamanských ostrovů, určitě se vyhněte ostrovu Severní Sentinel. V naprosté izolaci zde žije domorodý kmen, který zarputile odmítá jakýkoliv kontakt s moderním světem. Jak obyvatelé tohoto ostrova vypadají a jakým životem žijí?

Dokázali byste si představit žít svůj život bez veškerých vymožeností moderního světa? Obejít se bez internetového připojení, mobilu, počítače, televize i bez obyčejné lednice nebo sporáku? Po celém světě existují stovky domorodých kmenů, které si uchovávají svůj styl života po stovky až tisíce let. Některé z nich s moderním světem komunikují a jsou ochotni podělit se o své znalosti a přijmout i pomoc. Jiné se kontaktu s vnějším světem brání.

Patrně nejizolovanější kmen světa bychom našli na Severním Sentinelu. Na ostrově o velikosti Manhattanu žijí domorodci už přes šedesát tisíc let a jakýkoliv kontakt se světem mimo ostrov odmítají. Veškeré informace o tom, jak žijí, jsou proto velmi vzácné a dodnes existuje jen velmi málo fotografií či videí.

Pokud vás tento ostrov zajímá, podívejte se na naše video. Dozvíte se více o jeho obyvatelích a uvidíte vzácné fotografie i videa, na kterém jsou domorodí Sentinelci zachyceni.

Autor:
Publikováno: 11. 10. 2018 13:32 Nahlásit obsah
Loading...