Vánoční nakupovací orgie v New Yorku

Vánoční nakupovací orgie v New Yorku

Milé dámy, je to opět tady – po roce Vánoce přicházejí!!! Asociacemi spojenými s tímto obdobím nejsou jen vůně cukroví či punče, ale také nákupy dárků. Většina z nás to vidí stejně – rychlé shánění pokud možno originálního, jedinečného „super“ dárku za pět minut dvanáct je otrava a velký stres nebo minimálně ohromný otřes pro naši peněženku.

Jedinou výjimku tvoří dárky od nás pro nás. V ještě lepším případě pro nás a ne od nás – těch se ale né každá dočkáme. Pokud se však na nás štěstěna usměje a jsme obdarovány, všechny předešlé negativní postoje jsou zapomenuty a nakupování se stává tou nejlepší aktivitou pod sluncem.

Pokud patříte mezi milovnice módy, posledních trendů nebo máte ráda značkové, kvalitní zboží a hlavně máte v sobě cestovatelského ducha, můžete si před/vánoční nákupy obzvláštnit. Což takhle podniknout výlet do New Yorku?! Že je to nereálné? Nesmysl! Vánoční New York je plný kouzel a skvělých kousků, které čekají jen na to, abyste je objevila právě Vy. Zpáteční letenka Vás opravdu nebude stát všechny peníze a věřte, že pokud se na nákupech trochu rozšoupnete, po pár oblečcích budete mít díky ušetřeným penězům letenku zaplacenou.

Rada první – nejezděte sama. Nákupy je ideální absolvovat s kamáradkou, která Vás utvrdí, že Vám to sluší a vypadáte skvěle! Ten skvělý pocit plný vzrušení, když se vám do rukou dostává zboží předních návrhářů za pár kaček (doslova a přesněji za pár dolarů) budete prožívat společně.  

Rada druhá – jeďte s prázdným kufrem. Různé letecké společnosti mají své přepravní podmínky, ale pokud poletíte do zámoří, povětšinou si s sebou budete moci vzít jeden kufr o hmotnosti cca 23 kg, který je v ceně letenky. A do něj si opravdu nic nedávejte. Uvidíte, že vše potřebné, nakoupíte až tam. Pokud žádný solidní kufr nevlastníte, tak vyjeďte bez něj, jen s přiruční kabelou a kvalitní kufr si zakoupíte na místě samém!

Rada třetí – ubytujte se přímo v srdci samotného Manhatanu. Do Macy´s, největšího obchodního domu světa, který sídlí na 151 West 34th Street, to pak budete mít opravdu kousek. Ulice v této čtvrti budou plné, sic hlavně cizinců, kteří stejně jako Vy budou dychtiví po zlevněném zboží, ale i tak vás vanoční výzdoba, koledy a celková atmosféra nenechá chladnými. Určitě se vyplatí si ve svém harmonogramu najít trochu času na sightseeing. Takový Time Square je se svým Vánočním stromkem a kluzištěm jedním z míst, kde byste určitě chybět neměli.

 

Improvizace – pokud je pro Vás výlet za moře přeci jen finančně nezvládnutelný, vyjeďte do třebas do Londýna. Díky nízkonákladovým letenkám se tam mnohdy dostanete za cenu místního lístku na vlak. Stačí si to jen dopředu naplánovat,  a pak číhat na nejrůznější akce dopravců.

Rada na závěr - ať už se na nákupy do zahraničí vydáte s kýmkoliv, je třeba si předem ujasnit, že jede opravdu hlavně nakupovat, aby případný doprovod nebyl zklamaný. I když věřím, že je to téměř nemožné!

Přeji Vám, ať je pro Vás letošní nakupování dárků skvělým zážitkem, na který budete rády vzpomínat.  

Autor:
Publikováno: 11. 12. 2012 15:45 Nahlásit obsah