Věčné dilema: Jaké oblečení si s sebou vzít na dovolenou k moři?

Věčné dilema: Jaké oblečení si s sebou vzít na dovolenou k moři? Zdroj: Shutterstock.com

Sbalit si věci na dovolenou u moře a přitom na nic nezapomenout bývá docela záludný oříšek. A týká se to nejen potravin, kosmetiky a hygieny, ale i správné volby oblečení. Pokud právě bezradně stojíte před šatní skříní a přemýšlíte, co si vzít s sebou, abyste na místě nemusela zbytečně nic dokupovat, poradíme vám.

Při balení oblečení nemyslete jenom na jeho praktickou stránku. Určitě chcete, aby vám to na dovolené co nejvíc slušelo, čemuž podmiňte i výběr dovolenkových outfitů. Neberte si toho víc, než potřebujete. Sbalte si zkrátka oblečení, o kterém víte, že ho budete u moře nosit, a ve kterém se budete cítit a vypadat skvěle.

Alespoň dva páry plavek

K moři si přibalte alespoň dva páry svých oblíbených plavek. Pokud budou podobného střihu, můžete je mezi sebou i kombinovat. Kromě plavek přímo u moře využijete také praktické plážové šaty či pareo.

Tip: Oblečení na dovolenou si přichystejte alespoň s dvoudenním předstihem. Počet kousků, které si chcete vzít s sebou, tak můžete postupně buď zredukovat. Anebo když si na některé oblečení pár hodin před odjezdem vzpomenete, jednoduše jej ještě přibalíte do svého zavazadla.

Zdroj: Shutterstock.com

Kombinaci oblečení si naplánujte předem

Při balení oblečení na dovolenou u moře si už předem naplánujte, jaké kombinace oblečení budete nosit. Pokud jste omezená jenom na jeden kufr, snažte se vše řešit úsporně, avšak i stylově. Podle toho si do zavazadla naskládejte trika s krátkým rukávem, topy, šortky a sukně. Přidejte si navíc ještě jedno triko na spaní. Nezapomeňte ani na dostatek spodního prádla ponožek.

Letní šaty: Aby vám to na promenádě slušelo

Na dovolenou si s sebou vezměte také stylové oblečení, které využijete večer při procházce po promenádě nebo během párty v plážovém baru. Hodit se vám tak budou třeba maxi či mini šaty z lehkého materiálu nebo slušivý overal

Tip: Oblečení, které budete nosit u moře, by mělo být kvůli vašemu pohodlí hlavně z lehkého a splývavého materiálu. Pro snadnější údržbu si navíc vezměte kousky z nemačkavé látky.

Doplňky: Malé, ale důležité součásti outfitu

Dovolená u moře se neobejde ani bez stylových doplňků, které jsou drobnou, ale velmi důležitou součástí vašich dovolenkových outfitů. Jde především o klobouk, kvalitní sluneční brýle, velké a výrazné šperky (raději si přibalte víc kusů k možnému kombinování), plážovou tašku a menší kabelku určenou pro letní večery.

Zdroj: Shutterstock.com

Obuv: Jenom žabky nestačí

Že vám k moři stačí jenom žabky? Omyl! V případě dovolené u moře obuvi potřebujete mnohem víc, než si myslíte. Rozhodně si s sebou přibalte ještě sandálky a tenisky nebo balerínky. Pokud jedete do destinace, kde se můžete bolestivě poranit šlápnutím na mořského ježka, nezapomeňte ani speciální boty do vody.

Když se ochladí, využijete i parku nebo džíny

Když se večer u moře ochladí, určitě vám přijdou vhod dlouhé kalhoty z lehkého materiáludžíny nebo legíny, stylová mikina, svetřík či lehká parka. Přes letní šaty si můžete přehodit také džínovou bundičku nebo cardigan.

Autor:
Publikováno: 26. 7. 2018 09:31 Nahlásit obsah
Loading...