Dosáhni lepších výkonů při tréninku i po něm

Dosáhni lepších výkonů při tréninku i po něm

Právě jste se rozhodla začít s cvičením, nebo už jste ostřílená fitness girl? Ať tak nebo tak, vždycky jste přemýšlela jen nad samotnou výbavou na trénink. Na internetu je spousta chytrých článků, ve kterých najdete, co si vzít na běh, do fitness centra, na jógu, nebo další pohybové aktivity. Nikde ale nenajdete, co si obléct po tréninku.

Přijde vám to nedůležité a převlékáte se do toho, co máte zkrátka ten den na sobě? To ale není úplně ideální. Proč je důležité nad tím přemýšlet?

V hlavní roli po cvičení, stejně jako během něj, je vaše tělo. Během náročnější fyzické aktivity je ovlivněn chod všech vašich orgánů. Dýchání se zrychluje, protože spotřebujeme až 15 x více kyslíku. Srdce bije mnohem rychleji, aby mohlo co nejefektivněji dopravovat kyslík na ta správná místa. Tím vším se začne zvyšovat tělesná teplota. Aby se tělo přirozeně ochlazovalo, začne automaticky vylučovat pot. Tato přirozená reakce těla, tedy vyšší pocení, si ve vaší výbavě žádá kvalitní a především prodyšné materiály. Ověřené značky sportovního oblečení jsou sázkou na jistotu, protože disponují mnoha technologiemi, které zajistí, že se budete cítit příjemně.

Prodyšné a pohodlné oblečení Under Armour

Po cvičení se sice vaše fyziologické funkce zklidňuji a navracejí do normálního stavu, ale jen pozvolna. I když jste zdánlivě v době regenerace, váš metabolismus stále pracuje. Ztráty kalorií jsou totiž také nejvýznamnější až po cvičení. Proto byste oblečení po tréninku měla věnovat stejnou pozornost jako tomu na cvičení samotné. Doba po cvičení je totiž jeho nerozlučnou a důležitou součástí. Bezprostředně po fitku si určitě nedáte svíčkovou se šesti, stejně tak byste své tělo neměla mučit v těsných džínách. Naopak, dát mu volnost v pohodlném, prodyšném oblečení. Mikiny, tepláky, příjemná trička – vše ve stylovém a ženském provedení, tak abyste z posilky nebo tělocvičny mohla vylézt přímo do ruchu velkoměsta. Velký výběr oblečení pro oba případy nabízí například značka Under Armour.

Nezapomínejte ale ani na doplňky

Věcí, které si vzít na trénink není právě málo. Do běžné kabelky byste je těžko všechny uložila. Kvalitní fitness taška, nebo odolný batoh je tak nezbytností! Po sprše oceníte i kšiltovku, která schová každou nedokonalost účesu.

Nenechávejte tedy nic náhodě a promyslete i svůj outfit po cvičení do posledního detailu, budete se pak cítit mnohem lépe.

Autor:
Publikováno: 13. 11. 2018 10:57 Nahlásit obsah