Jak efektivně procvičit bříško a zadeček zároveň? Tento cvik dělá skutečné divy!

Jak efektivně procvičit bříško a zadeček zároveň? Tento cvik dělá skutečné divy! Zdroj: Shutterstock.com

Je vaší problémovou partií bříško a zároveň i zadeček? A rády byste tyto partie procvičovaly naráz? Tyto dvě oblasti jsou pro nás ženy velmi častým problémem a cviků, které by procvičily zároveň bříško i zadeček, příliš mnoho není, ovšem existuje jeden, který je navíc i nadmíru účinný!

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že se jedná o klasický plank, v našem případě je tento cvik ještě rozšířený o zvedání nohou. Tento na první pohled jednoduchý cvik vám posílí střed vašeho těla, bříško a zvedající nohy i vaše pozadí.

Jak už to u cvičení bývá, velmi důležité je správné provedení jednotlivých cviků, což v případě planku neboli prkna znamená, že zůstanete v pozici na loktech, váš zrak se bude ubírat vpřed a celé tělo byste měly držet v jedné rovině se zaťatým břichem. Snažte se v této pozici vydržet co nejdéle a během toho ještě zvedejte střídavě vaše nohy tak vysoko, dokud neucítíte svaly na vašem zadečku.

Zdroj: Shutterstock.com

Pokud i přesto nevíte, jak na tento cvik, jeho správné provedení naleznete ve videu níže. Nezapomeňte také u tohoto cvičení pravidelně dýchat a dodržovat pitný režim.

Autor:
Publikováno: 20. 10. 2017 11:00 Nahlásit obsah