Toužíte po štíhlých nohách bez křečových žil? Vyzkoušejte toto tříminutové cvičení

Toužíte po štíhlých nohách bez křečových žil? Vyzkoušejte toto tříminutové cvičení Zdroj: Shutterstock.com

Která žena by netoužila mít celý život krásné štíhlé nohy bez křečových žil. Bohužel ne všem se to daří a některé dámy dědí křečové žíly třeba po svých maminkách. Jak si k tomuto vytouženému cíli pomoci? Máme pro vás sérii cviků, která vám zabere jen tři minuty.

Pro to, aby naše nožky měly ladné křivky, je potřeba cvičit, což však v mnoha případech nejde tak snadno, jak se zdá. Musíme chodit do práce, starat se o děti, o partnera, o domácnost a na nás už jaksi nezbývá čas. Právě pro všechny vytížené ženy máme řešení!

Známá trenérka Tracy Anderson vymyslela jednoduchý cvičební plán speciálně pro ženy, který nám k dokonalým nohám bez křečových žil má pomoci. Dokonce mohou být tyto cviky prováděny v posteli a jsou zaměřeny především na rizikové oblasti.

Zdroj: brightside.me

Formování přední části stehen

Lehněte si na záda, ruce mějte podél těla dlaněmi dolů. Následně zvedněte nohy nahoru a vytvořte mezi nimi a vaším tělem pravý úhel. Snažte se mít nohy napnuté, špičky vytáhněte co nejvýše a až poté střídavě pokrčte kolena.

Tento cvik opakujte 10x na každou nohu. Pokud tento cvik provádíte správně, ucítíte svaly na přední straně stehen.

Zdroj: brightside.me

Formování zadní části stehen

I při tomto cviku si lehněte na záda, ruce mějte podél těla a nohy natažené tak, abyste s nimi vytvořily pravý úhel, avšak špičky vašich nohou natáhněte podélně s tělem. Následně ohněte kolena tak, že se budete snažit svými patami co nejvíce přiblížit k vašemu zadečku.

Cvik opakujte 10x na každou nohu.

Ve druhé fázi tohoto cviku natáhněte nohy mírně před sebe a snažte se zvedat pánev směrem nahoru. Tento cvik opakujte 20x.

Zdroj: brightside.me

Formování vnitřní části stehen

Opět i při tomto cviku budete ležet na zádech. Nohy zvedněte, natáhněte, překřižte a následně zároveň pokrčte obě kolena směrem k bokům. Nezapomeňte mít nohy neustále překřížené.

Tento cvik opakujte 10x s pravou nohou nahoře v překřížení a poté 10x s levou nohou nahoře v překřížení.

Autor:
Publikováno: 19. 3. 2018 10:28 Nahlásit obsah