Kategorie Děloha

Článek
V Brazílii se narodilo dítě z transplantované dělohy mrtvé dárkyně. Poprvé v historii
V Brazílii se narodilo dítě z transplantované dělohy mrtvé dárkyně. Poprvé v historii Jen před pár hodinami oběhla celý svět zpráva, že se brazilským lékařům podařilo, aby žena s transplantovanou dělohou porodila živé dítě. To se sice několikrát podařilo i v minulých letech, jednalo se však o živé dárkyně. V tomto případě však byla ženě transplantována děloha již mrtvé ženy.
Článek
Nemohla odnosit své dítě. Náhradní matkou se stala její tchýně
Nemohla odnosit své dítě. Náhradní matkou se stala její tchýně Když ve svých 17 letech Kayla Jones z Arkansasu prodělala částečnou hysterektomii, při které jí byla odstraněna děloha, myslela si, že nikdy nebude moci mít děti. Když jí však bylo 29 let, společně se svým manželem našli řešení, které by se dalo považovat za zázrak.
Článek
Existují ženy, které po porodu sní placentu. Co tento nový trend způsobí s tělem?
Existují ženy, které po porodu sní placentu. Co tento nový trend způsobí s tělem? Každé ženě, která se připravuje na porod i mateřství jistě neunikl nový trend – pojídání placenty. Některým ženám při této představě udělá žaludek několik salt a jiné na tuto praktiku z hlediska zdraví nedají dopustit.
Článek
9 úchvatných snímků nenarozených zvířat
9 úchvatných snímků nenarozených zvířat Tato série fotografií zvířat v děloze vznikla v rámci dokumentu National Geographic: Extraordinary Animals Inside Womb. Aby mohly být obrázky v této podobě zachyceny, musela spolupracovat nejmodernější technika i počítačová…