Pokojové rostliny, které vydrží vše

Pokojové rostliny, které vydrží vše

Pěstování pokojových rostlin vůbec nemusí být náročné, pokud si vyberete ty správné rostliny. Rádi byste měli ve svém bytě či domě zelené zpestření, ale víte o sobě, že zapomínáte na pravidelné zalévání, nevyznáte se v hnojivech, nemáte na květiny příliš času a dokázal by vám „uschnout i kaktus“? Pak dejte na naše rady a vyberte si k pěstování některou z těchto pokojových rostlin: tchynin jazyk, lopatkovec, dracéna, zamiokulkas, fikus benjamin nebo břečťan.

Tchynin jazyk

O pokojové rostlině se jménem tchynin jazyk se říká, že je v podstatě nesmrtelná. Své jméno získala podle dlouhých, ostrých, špičatých listů, které připomínají jazyky a mají na sobě světlé skvrny nebo pásky a někdy také žluté lemování. Jedná se o možná vůbec nejčastější rostlinu českých domácností, která se hodí i do suchých moderních bytů.

Jak na něj: umístit na slunce za okno, ideální teplota 20 až 25 °C, zálivka občasná, rosení není potřeba, přesazování také ne, pouze občas utřeme listy od prachu

Lopatkovec

Možná vůbec nejméně náročnou pokojovou rostlinou je lopatkovec, který rychle a bohatě roste. V bytech, které jsou orientovány na východ, navíc často i bíle kvete (a krásně voní). Tato elegantní rostlinka pochází z Kolumbie.

Jak na něj: jediná důležitá podmínka, aby lopatkovec dlouho vydržel, je na začátku odkvétání odstranit květenství, zálivka před úplným vyschnutím (v létě dvakrát týdně, v zimě jednou)

strana 1 / 3
Autor:
Publikováno: 23. 8. 2014 00:00 Nahlásit obsah