5 tipů na výrobu adventního kalendáře pro děti 2018: Tvořte hravě, rychle a levně

5 tipů na výrobu adventního kalendáře pro děti 2018: Tvořte hravě, rychle a levně Zdroj: Shutterstock.com

Pamatujete si, jak jste jako malí nedočkavě den pod dni otevírali adventní kalendář a hledali v něm sladkosti či hračky? Teď jste na tahu vy: Čekání na Vánoce můžete zpříjemnit také svým dětem, synovcům či neteřím. Vyrobte jim originální dětský adventní kalendář, v němž najdou celkem 24 odměn. Zaručujeme, že to zvládnete levou zadní!

Proč vyrábět advendtní kalendář pro děti? Děláte to ze srdce

Uteklo to jako voda a za pár dnů tu máme opět příchod Adventu. Vaše děti se už určitě těší na to, až budou vylupovat čokoládu z kupovaného adventního kalendáře. Ale víte co? Zkuste jim ho pro letošní rok vyrobit sami! Možná si říkáte, že nejste příliš zruční. Tím, že se pustíte do výroby adventního kalendáře, do něj ovšem vložíte i přidanou hodnotu, a to své srdce. I když pro vás bude na první pohled nedokonalý, zaručujeme, že pro vaše dítě bude ten nejkrásnější na světě!

Vyrobit dětský adventní kalendář přitom není vůbec složité. Vystačíte si pouze se základním materiálem a přírodninami, ze kterých hravě vykouzlíte originální adventní kalendář i během několika minut. Následující návody jsou netradiční, ovšem velmi jednoduché na výrobu. Vyzkoušejte je i vy!

Adventní kalendář na ramínku

Zdroj: Shutterstock.com K výrobě tohoto adventního kalendář vám stačí obyčejné šatní ramínko, dřevěné kolíčky, jutový provázek, číslice 1-24 a kousky látek, do kterých zabalíte libovolné dárečky. Dřevěné kolíčky nalepte na ramínko tavnou pistolí, ozdobte je čísly a připněte k nim provázek s dárečky. Celkem jednoduché, co říkáte? Ale ten výsledný dojem stojí za to!

Visací adventní kalendář: Ozdobte si zeď

Zdroj: Shutterstock.com Z visacího adventního kalendáře mají radost nejen děti, dokáže vám také svátečně ozdobit interiér. Potřebujete na něj dlouhou, mírně prohnutou větev, jutový provázek, 24 papírových svačinových sáčků a číslice. Větev pomocí jutového provázku zavěste na skobu na zdi. Do papírových sáčků následně dětem zabalte dárečky, sáčky ozdobte číslicemi a nakonec je přivažte na různé délky k větvi.

Tip: Do dětského adventního kalendáře nemusíte vkládat pouze hračky nebo čokoládu a jiné sladkosti. Někteří rodiče vkládají do adventních kalendářů i peníze, ale to my nedoporučujeme. Vaše dítě určitě potěší, když v kalendáři najdou třeba společné zážitky - a to jít si zabruslit, přečíst si společně oblíbenou knížku nebo zajít večer do kina.

Nejjednodušší adventní kalendář: Z obyčejných papírových tašek

Zdroj: Shutterstock.com Sežeňte si 24 obyčejných papírových tašek různých velikostí, vložte do nich dárečky a vyskládejte je do rohu místnosti. Na některou z tašek můžete připnout dřevěný kolíček. Že to zní až příliš obyčejně? Je jenom na vás, jakým způbem tašky ozdobíte, výsledek totiž může být naprosto ohromující!

​​Adventní kalendář z perníku

Zdroj: Shutterstock.com Napadlo vás někdy, že byste svým dětem mohli upéct také adventní kalendář z perníku? Krásně nazdobené perníčky, které jste zabalili do celofánu, ozdobte mašličkou. Následně je můžete vyskládat na ozdobný talíř, anebo z nich udělat s pomocí větvičky a jutového provázku visací adventní kalendář na zeď.

Adventní kalendář ve stylu vánoční vesnice: Není to roztomilé?

Zdroj: Shutterstock.com S výrobou dětského adventního kalendáře si můžete i víc vyhrát. Zkuste vytvořit třeba tuto sněhem zavátou vánoční vesnici: Půjde o nádhernou dekoraci vašeho svátečního domova a navíc v každém z 24 domečků vaše dítě najde originální dáreček. Domečky vyrobíte jak jinak než z tvrdého papíru. Coby imitace sněhu postačí strouhaný kokos. 

Autor:
Publikováno: 22. 11. 2018 09:53 Nahlásit obsah
Loading...