Co s kamínky a mušlemi, které jste si dovezli z dovolené u moře? Zapojte svou fantazii i ruce

Co s kamínky a mušlemi, které jste si dovezli z dovolené u moře? Zapojte svou fantazii i ruce Zdroj: Shutterstock.com

Během podzimních plískanic je skoro až neuvěřitelné, že jsme se ještě před pár týdny opalovali na pláži a koupali mezi slanými vlnami. Další dovolená bude až za rok... Co si proto čekání zpříjemnit tvořením z materiálu, který jsme si dovezli od moře? Z kamínků a mušlí můžete vyrobit originální dekorace pro svůj dům či byt.

Oživte rámeček

Zdroj: Jumpstartcoffee.me Poklady moře se nádherně vyjímají na fotorámečcích nebo na rámech obrazů. Zkuste si ozdobit fotorámeček, do kterého vložíte foto ze své dovolené u moře.

Ozdobte zrcadlo

Zdroj: Ofdesign.net Kreativně se vyřaďte a polepte své zrcadlo vším, co jste našli u moře. Věřte, že na výsledek, který vytvoří dominantu místnosti, bude radost pohledět!

Vytvořte svíčku

Zdroj: Ofdesign.net K dlouhým podzimním a zimním večerům patří i světlo čajových svíček. Svíčky, které si zapálíte a při kterých budete popíjet třeba vínko, si můžete vyrobit také přímo z menších mušliček.

Navlečte ozdobnou zvonkohru

Zdroj: Ofdesign.net Z drobných mušliček si můžete vytvořit také ozdobnou zvonkohru. Kromě darů moře zkuste na provázky (nebo vlasec) navléct také korálky různých velikostí a barev.

Vymyslete jednoduchou a přitom originální dekoraci konferenčního stolku

Zdroj: Challengerbuilds.com V tomto případě nepotřebujete lepidlo ani vrtačku, ale spíš kreativní mysl. Zkuste mušle a kamínky použít jako vkusnou dekoraci konferenčního stolku ve vašem obývacím pokoji. Nakombinujte je i s dalšími materiály třeba do skleněné misky nebo do skleněné polokoule.

Polepte klasický světelný řetěz

Zdroj: Challengerbuilds.com Už vás na Vánoce nebaví klasický světelný řetěz? Pak si jej můžete oživit drobnými mušličkami! Velkou výhodou bezesporu je, že si jeho hřejivé světlo můžete kromě Vánoc užívat klidně po celý rok.

Ozdobte se

Zdroj: Challengerbuilds.com Ač se to na první pohled nezdá, z mušlí si můžete při troše trpělivosti vytvořit také stylový náhrdelník, anebo náušnice. Tak směle do toho!

Autor:
Publikováno: 10. 9. 2018 11:27 Nahlásit obsah
Loading...