Co se starými žárovkami? Vytvořte z nich stylové dekorace i vánoční ozdoby

Co se starými žárovkami? Vytvořte z nich stylové dekorace i vánoční ozdoby Zdroj: Mykarmastream.com

Máte doba staré klasické žárovky a přemýšlíte, co s nimi? Nemusíte je hned odnášet do sběrné nádoby, zkuste jim dát šanci a najít pro ně nové využití. Klasická žárovka je skvělým základním materiálem, z něhož velmi jednoduše vyrobíte vkusnou bytovou dekoraci i vánoční ozdobu. Nechte se inspirovat následujícími DIY nápady, které vás ohromí!

Kreativní recyklace žárovek

Použité klasické žárovky můžete recyklovat velmi originálním způsobem. To, co ze staré žárovky vznikne, už záleží jenom na vaší kreativitě. Každopádně, pokud budete odstraňovat vnitřní část žárovky, doporučujeme, abyste si vzali rukavice. Opatrnost je na místě: Mohli byste se totiž pořezat.

Nápady na vánoční tvoření ze žárovky

Na přelomu listopadu a prosince nastává doba, kdy většina z nás přemýšlí nad vánočními dekoracemi. Možná, že si i vy pohráváte s myšlenkou vytvořit vlastní DIY vánoční ozdoby. A ze staré klasické žárovky vám to půjde jedna báseň! 

Zdroj: Mamapapabubba.com Starou žárovku mohou do vánoční podoby nastylizovat i vaše děti. Při malování žárovek přitom doporučujeme použít temperové, nebo popřípadě akrylové barvy.

Zdroj: Mamapapabubba.com Krásnou vánoční ozdobu můžete ze staré nefunkční žárovky vytvořit dokonce do dvou minut! Stačí, když žárovku potřete tekutým bílým lepidlem a obalíte ve třpytkách libovolné barvy. Wow efekt je zaručen!

Zdroj: Pinterest.com

Dekorace ze starých žárovek: Vyrobte si stylový bytový doplněk

Starou nefunkční žárovku můžete rovněž přetvořit do nádherných bytových doplňků, které budete mít na očích po celý rok. Tyto dekorace ze žárovek působí jemně a zároveň elegantně, navíc se hodí do každého interiéru. Nádhernou dekoraci získáte například kombinací žárovky, provázku, kamínků, vody a květiny. Vznikne tak stylová závěsná vázička, na kterou bude radost pohledět.

Zdroj: Mamapapabubba.com Do žárovky můžete také vložit svoje oblíbené květiny, zalít je až po okraj vodou a žárovku následně zašroubovat. Touto dekorací oživíte každý nudný koutek.

Zdroj: Shutterstock.com A navíc: V tomto případě má stará žárovka dekorativní i praktické využití. Pro oživení kanceláře nebo pracovního koutku jako stvořené!

Zdroj: Pinterest.com

Autor:
Publikováno: 27. 11. 2018 12:04 Nahlásit obsah
Loading...