Jak zrecyklovat použité kávové kapsle: Přetvořte je na vkusný náramek nebo originální bytovou dekoraci

Jak zrecyklovat použité kávové kapsle: Přetvořte je na vkusný náramek nebo originální bytovou dekoraci Zdroj: Shutterstock.com

Máte doma nebo v kanceláři kávovar na kapsle? I když je káva připravená z kapslí chutná, vzniká v jejím důsledku velké množství odpadu. Použité kávové kapsle však nepatří rovnou do koše. Zkuste je zrecyklovat a vyrobte si z nich třeba vkusný náramek, brož, náušnice nebo přívěsek.

Velký problém, který zatěžuje životní prostředí

Použité kávové kapsle jsou v dnešní době velkým ekologickým problémem. Představují bezstarostnou a pohodlnou přípravu kávy, za kterou však dvojnásob platí naše životní prostředí. Nevěříte? Kvůli ušetřeným vteřinám při přípravě lahodného šálku kávy celosvětově končí až osm miliard kávových kapslí ve spalovnách a na skládkách.

K palčivým problémům patří samotná recyklace kávových kapslí. Skládají se totiž z kombinace několika materiálů, a to hlavně plastu a hliníku, které je třeba od sebe před recyklací nejprve oddělit. To však skoro nikdo nedělá, a tak většina použitých kávových kapslí končí ve smíšeném odpadu. Vzniká tak zbytečný odpad, který zatěžuje naši planetu.

Vdechněte použitým kapslím nový život

Jestliže kávovar na kapsle pravidelně používáte a nemíníte se jej vzdát, použité kapsle rozhodně nemusí končit v koši. Zkuste je vkusně zrecyklovat a vdechnout jim nový život. Co vše můžete z kávových kapslí vytvořit?

Pokud jste alespoň trochu manuálně zruční a máte smysl pro představivost, z použitých kávových kapslí si vyrobíte desítky nádherných věcí. A to náramky, náhrdelníky, přívěsky, náušnice nebo brože. 

A nejen to. Z desítek použitých kapslí mohou vzniknout i nádherné bytové dekorace. Co říkáte třeba na závěs, stínidlo lampy, fotorámeček nebo obal květináče? Těmito i dalšími nápady se můžete inspirovat v následující fotogalerii.

Galerie DIY: Co z použitých kapslí od kávy? DIY: Co z použitých kapslí od kávy? Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 15. 7. 2020 09:53 Nahlásit obsah