Může být dezinfekce příčinou vzniku rakoviny nebo kožních nemocí? Raději si udělejte svojí!

Mnoho lidí dnes a denně využívá dezinfekční přípravky. Když nemáme k dispozici tekoucí vodu, uděláme všechno pro to, abychom měli svoje ruce čisté. Bohužel se na světlo světa dostala informace, že tato hygiena může vážně poškodit vaše zdraví!

Mnozí vědci ve svých článcích varují, že tyto přípravky mohou ve velké míře ovlivňovat obranyschopnost našeho těla. Důvodem je fakt, že ničí škodlivé ale i prospěšné bakterie, které obydlují povrch našeho těla. Důsledkem tohoto jednání je proces, kdy se odolné bakterie vůči antibiotikům začínají množit.

Nedávné studie uveřejnují fakt, že dezinfekční přípravky zvyšují riziko pronikání škodlivých látek do našeho těla přes pokožku. Nebezpečnou látkou obsaženou v těchto přípravcích je bisfenol, který se používá jako příměs při výrobě plastových výrobků. Své uplatnění nalézá také ve stomatologii a stavebnictví. Nadměrné vystavování se tomuto prvku může vážně poškodit imunitní systém a vést k řadě zdravotních problémům, jako je například rakovina nebo neplodnost. 

My vám snad jen můžeme poradit s tím, jak se těmto výrobkům co nejčastěji vyhýbat a používat přirodní kosmetiku, která nemá takový chemický dopad na tělo. V následujícím videu uvidíte, jak jednoduché je připravit si přírodní dezinfekci doma, a to za pár minut...

Co na to říkáte, holky? Pokud se vám video líbilo, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Publikováno: 9. 5. 2017 10:20 Nahlásit obsah