Osvěžte si domov hůlkovým difuzérem: Vyrobíte jej sami levně a během pár minut

Osvěžte si domov hůlkovým difuzérem: Vyrobíte jej sami levně a během pár minut Zdroj: Shutterstock.com

Na lahvičku s vonnou esencí, do které jsou ponořeny bambusové tyčinky, je nejen hezký pohled. Z těchto tyčinek se do interiéru uvolňuje příjemná vůně, která lahodí našemu tělu i mysli. I když máte hlouběji do kapsy, můžete si pořídit difuzér i vy. A to tak, že si jej vyrobíte sami pomocí přísad, které najdete přímo u sebe doma!

Hůlkový difuzér: Stylová dekorace, která provoní váš domov 

Hůlkový difuzér je úžasnou dekorací, která dokáže provonět váš domov jemně až na několik týdnů. Jeho výrobu zvládnete hravě i v domácích podmínkách. Kromě lahvičky a tyčinek vám budou stačit pouhé dvě ingredience. Díky nim pak budete moci vůni v difuzéru měnit dle nálady. Jak tedy na to?

Zdroj: Abeautifulmess.com

Co budete potřebovat?

  • skleněnou lahev s úzkým hrdlem, například o parfému
  • bambusové či ratanové tyčinky, které seženete v obchodech s esenciálními oleji
  • mandlový olej, slunečnicový olej nebo dětský olejíček
  • esenciální olej nebo kombinaci esenciálních olejů dle vlastního výběru a nálady (levandulový, citronelový, eukalyptový, mátový, pomerančový aj.)

Zdroj: Abeautifulmess.com

Výroba domácího difuzéru zabere jenom pár minut

Samotná výroba domácího difuzéru je naprosto chvilkovou záležitostí. Výsledek tohoto vašeho několikaminutového snažení si budete pochvalovat ještě několik týdnů, kdy bude voňavou ozdobou vašeho domova. Jak tedy postupovat? Do jedné třetiny skleněné nádoby nalijte mandlový, slunečnicový či dětský olej. Poté přidejte dvacet až dvacet pět kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru. Myslete přitom na to, že esenciální olej má velmi intenzivní vůni, proto jej do základního oleje přidávejte velmi opatrně.

Nakonec do lahvičky dejte ratanové nebo bambusové tyčinky, kterými oleje lehce promíchejte, aby se navzájem propojily. Tyčinky se budou touto směsí oleje nasávat několik hodin, poté se z nich začne do interiéru uvolňovat příjemná vůně, která bude lahodit vašim smyslům.

Zdroj: Abeautifulmess.com Jednotlivé vůně esenciálních olejů můžete mezi sebou libovolně kombinovat (například červený pomeranč, hřebíček a máta, anebo citron a zelený čaj aj.). Tyto vůně provoní váš domov a lze je využít také k aromaterapii. Levandule například uklidňuje a navozuje pocit pohody, eukalyptus dezinfikuje a uvolňuje dýchací cesty, máta ulevuje od bolesti hlavy a růžový olej působí relaxačně.

Autor:
Publikováno: 28. 12. 2018 10:00 Nahlásit obsah