Staré hrábě nikdy nevyhazujte do šrotu: Poslouží vám jako stylový doplněk interiéru

Staré hrábě nikdy nevyhazujte do šrotu: Poslouží vám jako stylový doplněk interiéru Zdroj: Pinterest.com

Leží vám v garáži nebo dílně staré kovové hrábě, pro které už dávno nemáte žádné praktické využití? Že vám tento kousek pracovního nástroje nepřinese žádný užitek, je jenom vaše domněnka. Staré hrábě se můžou stát neocenitelným pomocníkem třeba u vás v kuchyni. Zajímá vás jakým způsobem? To vám prozradí následující kreativní nápady!

I když to svádí, staré hrábě rozhodně nepatří do starého železa! Chce to mít ten správný nápad a ze starého kusu kovu vykouzlíte praktický a zároveň stylový doplněk svého domova. Zapomeňte tedy na hrabání trávy nebo sena, hrábkám zkuste vymyslet úplně jinou funkci!

V prvé řadě z hrábek sejměte dřevěnou násadu, pořádně je umyjte v teplé jarové vodě a nechte osušit. Následně dle potřeby hrábě přetřete bezbarvým lakem nebo svou oblíbenou barvou. Poté se můžete rozhodnout, k jakému účelu budou hrábky u vás doma sloužit. A že toho máte celkem dost na výběr.

Zdroj: Pinterest.com Staré hrábky můžete proměnit například ve stylový držák skleniček na víno. Díky tomu svému interiéru dodáte doplněk, na který bude radost pohledět, a zvlášť pro návštěvy se stane jasným středem zájmu. Hrábky doma zkuste použít i k dalšímu účelu: Ve svém pokoji  nebo koupelně, která by měla být ideálně ve vintage stylu, si na ně navěste třeba svou nejoblíbenější bižuterii. 

Zdroj: Pinterest.com Ve využití starých, renovovaných hrábek můžeme pokračovat ještě dále. Najdou uplatnění také v kuchyni, kde na ně můžete zavěsit utěrky, ale i kuchyňské náčiní, jako jsou naběračky nebo obracečky. 

Zdroj: Shutterstock.com Renovované hrábě se skvěle vyjímají také na chodbě. Kreativci je využívají jako věšák bund a kabátů, dost si je oblíbili také jako věšák na klíče.

Zdroj: Pinterest.com Tip: Staré renovované hrábě, které slouží jako držák skleniček na víno a dále k zavěšení bižuterie, klíčů nebo kuchyňského náčiní, mají své místo především v interiérech laděných do provensálského nebo vintage stylu. Pokud však dáte hrábkám nový lak v trendy barvě (aktuálně třeba tyrkysové), své místo najdou také v moderních interiérech.

Někteří kreativci šli ale ještě dál! Představte si, že máte na venkovních dveřích místo věnce s podzimní, vánoční či jarní tematikou zavěšené "vystylované" hrábě. Ano, i to je možné - přesvědčte se o tom na vlastní oči. Každopádně autorovi tohoto počinu tleskáme za odvážnost a neotřelý nápad! 

Zdroj: Pinterest.com

Autor:
Publikováno: 31. 10. 2018 16:11 Nahlásit obsah
Loading...