Tato žena vdechla bunkru z druhé světové války nový život. Přestavěla jej na útulný byt

Tato žena vdechla bunkru z druhé světové války nový život. Přestavěla jej na útulný byt Zdroj: dailymail.co.uk

Není tajemstvím, že během druhé světové války byly po celé Evropě postaveny bunkry, které měly obyvatele chránit před bombami. Jakmile začalo bombardování, lidé se zde schovávali a častokrát jen díky těmto bunkrům přežili bez úhony.

Často byly tyto bunkry stavěny v lesích ve svazích a budovaly se tak, aby byly co nejpevnější. Příběh bunkru, který vám dnes přinášíme, se začal psát v roce 1942 a byl postaven za války ve Velké Británii, kde sloužil právě jako ochrana při válečných konfliktech. Jakmile však druhá světová válka skončila, ztratil tento bunkr i všechny ostatní svůj význam a začal jen chátrat a upadat.

Kdyby nebylo Elizabeth Struttonové, pravděpodobně by se na tento v podstatě nezajímavý bunkr zapomnělo, ona s ním však měla velmi netradiční plány. Ačkoliv ji bunkr i s pozemkem stál přibližně 176 tisíc euro, podařilo se jí navrátit mu ztracenou slávu a vytvořit z něj něco, co si jistě zasloužil.

Namísto chátrání se bunkr proměnil v byt, který se jen tak nevidí, a i přesto, že svým nápadem Elizabeth své blízké i přátele šokovala, nikdy svého rozhodnutí nelitovala. Pokud si nedokážete představit, jak se z něčeho takového, jako je betonový bunkr, dá vytvořit útulný a příjemný byt, mrkněte do naší galerie a nechte se třeba i vy inspirovat k vytvoření něčeho tak zajímavého.

Galerie Přestavěný bunkr z druhé světové války Přestavěný bunkr z druhé světové války Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 5. 9. 2018 10:58 Nahlásit obsah