Tipy na nejkrásnější adventní věnce: Inspirujte se a vyrobte si adventní věnec tentokrát sami

Tipy na nejkrásnější adventní věnce: Inspirujte se a vyrobte si adventní věnec tentokrát sami Zdroj: Shutterstock.com

Jistě souhlasíte, že když si vyrobíte adventní věnec svémocí, budete z něj mít větší radost, než kdybyste si jej kupovali v obchodě. Dochází vám v letošním roce inspirace? V tom případě pro vás máme ochutnávku těch nejkrásnějších adventních věnců různých tvarů a materiálů, které mohou během letošního adventu krášlit i váš domov.

Pojměte adventní věnec netradičně. Co říkáte na rovný či čtvercový tvar?

Adventní věnec, který vám bude letos zdobit svátečně prostřenou tabuli, může být vyroben z různých materiálů. Rovněž záleží jenom na vás, jak jej velikostně pojmete a do kterých barev jej naladíte. Adventní věnec přitom nemusí mít pouze tvar kruhu. Zkuste jej protentokrát nastylizovat netradičně. A to třeba do dlouhého rovného tvaru nebo do tvaru čtverce či hvězdy.

Adventní svíčky mají skrytou symboliku

Co je v případě adventního věnce neměnné, jsou rozhodně čtyři adventní svíčky. První z nich zapálíte již během první adventní neděle. Pokud dbáte na tradicích, bude pro vás velmi důležitá jejich barva. První tři svíčky by měly být fialové, tato barva znázorňuje čekání, ztišení a rozjímání. Čtvrtá svíčka symbolizující radost by zase měla být růžová.

Inspirujte se při tvoření ochutnávkou adventních věnců

Proč si tedy pro letošní rok nevyrobit adventní věnec rovnou doma? Zvládnete to, i když si o o sobě myslíte, že nejste příliš zruční. Vystačíte si s korpusem, bodcemi na svíčky, čtyřmi adventními svíčkami, přírodními materiály, drobnými dekoracemi, stužkami a tavnou pistolí.

Jelikož může mít váš výtvor spoustu podob, přinášíme vám ochutnávku nádherných adventních věnců, kterými se můžete při svém tvoření inspirovat.

Galerie Nejkrásnější adventní věnce Nejkrásnější adventní věnce Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 30. 11. 2020 09:19 Nahlásit obsah