Tvůrčí způsoby, jak zabavit děti v pohodlí domova

Tvůrčí způsoby, jak zabavit děti v pohodlí domova Zdroj: papirnictvipavlik.cz

Není nad to dopřát si pořádnou procházku nebo nechat děti skotačit na hřišti. Jak ale své ratolesti zabavit, když jsou zrovna nemocné nebo našemu pečlivě naplánovanému programu nepřeje počasí? Nechte se inspirovat a buďte na takovéto situace řádně připraveni!

Hurá na tvoření

Ukliďte všechny věci ze stolu a zajistěte stůl tak, aby kreativita vašeho dítka nezůstala navždy zvěčněná na desce stolu. Právě k těmto účelům vám skvěle poslouží podložka na psací stůl. V nabídce výtvarných potřeb pro děti najdete tisíce výrobků i návodů, ze kterých si můžete vybrat konkrétní projekt, pokud vám chybí inspirace.

Výběr tématu formou hry

Do jednoho sáčku dejte cedulky, na kterých budou napsána témata a nápady na výtvory. Do druhého sáčku pak dejte lístečky, na kterých budou tradiční i netradiční kreativní potřeby. Sami uvidíte, jaký úspěch bude mít již tento úvod!

Kromě akvarelových nebo anilinových barev, voskovek, kancelářského papíru či látek tam můžete připsat i méně běžné materiály pro tvoření, jako jsou třeba těstoviny, plechovky, krabičky od jogurtů a další drobnosti, které doma objevíte. Přípravu máte hotovou, nyní zbývá jen vylosovat téma a způsob, kterým budete tvořit.

Zdroj: papirnictvipavlik.cz

Pro malé stonálky

Pokud vaše dítko onemocnělo, ale už se postupně uzdravuje a začíná být problém jej udržet v klidu v posteli, vytáhněte z rukávu největší trumf – čtení pohádek s novým koncem. Stačí si vzít knížku s oblíbenými příběhy a jakmile se dostanete k nejdůležitější zápletce, zeptejte se své ratolesti, jak by se zachovala.

„Co bys udělal/a, kdyby se tohle stalo právě tobě? Co měla podle tebe ta princezna udělat?“ Kromě toho, že své dítko „udržíte“ v klidu, začínáte s ním i procvičovat kritické myšlení. Zkuste pak příběh třeba i sepsat a vyprávět si jej tak, aby se hlavní postava zachovala podle „doporučení“ vaší ratolesti.

Autor:
Publikováno: 12. 9. 2018 13:02 Nahlásit obsah