Vánoční truhlíky do oken: Sváteční dekorace, která nesmí chybět ani vašemu domu

Vánoční truhlíky do oken: Sváteční dekorace, která nesmí chybět ani vašemu domu Zdroj: Pinterest.com

Zanedlouho opět přivítáme Advent. Proto byste měla už nyní popřemýšlet, jakým způsobem svátečně vyzdobíte okolí svého domu. Samozřejmostí je věnec na vstupních dveřích. Nezapomeňte ani na vánoční truhlíky, jimiž vyzdobíte okenní parapety. Pro inspiraci vám přinášíme tipy na nejkrásnější vánoční truhlíky, které zvládnete vyrobit i vy.

Vánočním truhlíkům vévodí přírodniny

Vánoční truhlík svátečně oživí každý okenní parapet i balkon. V tomto případě však vybraný truhlík neosazujte rostlinami, ale naopak jej vypichujte přírodninami doplněnými o umělé vánoční dekorace.

Máte spoustu možností, jakým způsobem aranžování vánočního truhlíku do oken pojmete. Vše záleží na vaší šikovnosti a použitém materiálu. Před samotným vypichováním se však řiďte tímto jednotným postupem: Dno truhlíku vysypte v dvoucentimetrové vrstvě kamínky. Na kamínky následně postavte zelenou aranžovací hmotu, kterou kolem dokola obsypte zeminou. Posléze se můžete pustit do díla.

Při aranžování vánočního truhlíku máte neomezené možnosti

Co vše můžete k aranžování vánočního truhlíku použít? Nejoblíbenější jsou větvičky jehličnatých stromů, jako například stříbrného smrku či borovice. Do vánočního truhlíku můžete zapíchnout rovněž cesmínu, sušené okrasné rostliny (třeba hortenzii), vrbové proutí, jmelí, březové větvičky či kůru, suchou okrasnou trávu nebo šišky.

V těchto truhlících by měly mít své místo také vánoční ozdoby či figurky, případně je můžete doplnit o decentní světelný řetěz. Ve vánočním truhlíku velmi hezky vypadají rovněž slaměné vánoční ozdoby. Celý sváteční dojem této okenní dekorace můžete podtrhnout tím, že vánoční truhlík ozdobíte výraznou stužkou.

To, jak vánoční truhlík pojmete, záleží jenom na vás. Pokud však hledáte inspiraci, přinášíme vám přehled těch nejkrásnějších vánočních truhlíků, které zaručeně zkrášlí i vaše okno.

Galerie Nejkrásnější vánoční truhlíky do oken Nejkrásnější vánoční truhlíky do oken Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 20. 11. 2019 13:50 Nahlásit obsah