Vyšperkujte si zahradu pomocí svahových tvárnic. Osaďte je květinami, jahodami nebo bylinkami

Vyšperkujte si zahradu pomocí svahových tvárnic. Osaďte je květinami, jahodami nebo bylinkami Zdroj: Pinterest.com

Svahové tvárnice mají na zahradě tisíc způsobů využití. I když vám mohou na první pohled připadat jako nevzhledný kus betonu, nenechte se mýlit. Nemusíte je používat pouze na zpevnění svahu. Zkuste je naopak vkusně zakomponovat do své zahrádky a bude na ně radost pohledět. Přinášíme vám několik tipů na to, jakým způsobem svahovky využít.

Svahovky sluší každé zahradě

Svahové tvárnice se už dávno nepoužívají pouze na zpevnění mírných svahů na zahradě. Pokud jim dáte prostor, mohou se stát velmi zajímavým dekorativním zahradním prvkem. Můžete jimi například decentně oddělit prostory na zahradě, vytvořit si z nich originální schody či lavičku s kvetoucími trvalkami, vystavět si vkusnou skalku či bylinkovou zahrádku nebo je použít samostatně jako květináč.

Svahové tvárnice osaďte skalničkami, keři i bylinkami

Oblíbené svahovky se vyrábějí v mnoha velikostech, tvarech, dekorech i barevných odstínech. Na českých zahradách jsou nejčastěji k vidění svahové tvárnice v šedé, hnědé či pískové barvě. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu svahovek, co vše v nich můžete pěstovat?

Osaďte je trvalkami i jednoletými okrasnými květinami. Ve svahových tvárnicích se budou vyjímat i skalničky, okrasné trávy, drobné keře, táhlé rostliny (například mateřídouška) či bylinky. Svahovky však můžete využít i k pěstování ovoce a zeleniny.

Nevíte, jakým způsobem svahové tvárnice zakomponovat do své zahrady? Nápovědou vám bude následující fotogalerie, v níž najdete spoustu inspirace.

Galerie Jak využít svahové tvárnice na zahradě Jak využít svahové tvárnice na zahradě Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 6. 5. 2020 11:02 Nahlásit obsah