Vzkaz pro milovníky vína: Korkové zátky nikdy nevyhazujte, raději je využijte k dekoraci interiéru

Vzkaz pro milovníky vína: Korkové zátky nikdy nevyhazujte, raději je využijte k dekoraci interiéru Zdroj: Shutterstock.com

Máte rádi víno? Až zjistíte, že korkové zátky z vinných lahví nepatří do koše, ale dají se využít k výrobě nádherných dekorací, budete mít tento lahodný nápoj ještě raději. Tak šup šup, začněte si postupně schovávat korkové špunty, ať se můžete už za pár týdnů pustit do tvoření! Výrobky z tohoto materiálu budou rozhodně chloubou vašeho bytu.

Korkové zátky od vína mají nepřeberné množství využití. Pokud se vám jich podaří nastřádat několik desítek, nebo dokonce stovek, můžete z nich vyrobit nejrůznější interiérové dekorace. Nemusíte přitom pít jedno víno za druhým. Poproste i svou rodinu, přátele a známé, zda by vám také oni nezačali sbírat korkové zátky.

Korek je úžasným přírodním materiálem, ze kterého můžete vytvořit prakticky cokoli. V kreativitě se meze nekladou, a to i díky tomu, že tento materiál můžete okrajovat, vyřezávat do něj vzory nebo do něj vrtat. Korek má také další úžasnou vlastnost: Jde jednoduše barvit a také lepit (ideálně tavnou pistolí) k různým typům materiálů.

Tip: Pokud se vám nelíbí, že je korková zátka zabarvená od červeného vína, nejprve ji krátce vyvařte ve vodě a pak ji nechte uschnout.

Zdroj: Pinterest.com Z korkových zátek od vína si vyrobíte úžasné interiérové dekorace. Jde třeba o stylové drobnosti, jako fotorámeček polepený polovinami korkových špuntůkorkové magnetky na lednici nebo také korkový svícen. Krásně vypadá také skleněná váza, která je po okraj naplněná právě korkovými špunty.

Zdroj: Pinterest.com Výrobky z korku mají i praktické využití. Skleničky nebo hrnky s horkými nápoji (a také horké hrnce) můžete podkládat podložkami či podtácky vyrobenými z korkových zátek. Jak na to? Zátky nemusíte pracně lepit k sobě, v tomto případě se vypomůžete jenom stahovací páskou.

Zdroj: Pinterest.com Jestli se vám podařilo nasbírat větší množství korkových zátek od vína, můžete se pustit do velkých DIY projektů, které se stanou jedinečnou ozdobou vašeho interiéru. Krásně vypadá například obraz sestavený z korkových špuntů nebo originální korková nástěnka. Ještě úžasnější je použití korkových zátek coby obkladu stěny za kuchyňskou linkou.

Zdroj: Pinterest.com Korkové zátky mají zkrátka nekonečně mnoho využití. Tak hurá do jejich sbírání! 

Autor:
Publikováno: 11. 11. 2018 10:00 Nahlásit obsah
Loading...