Bohatý táta chtěl ukázat synovi, jak žijí chudí lidé. To ale nečekal, že lekci dostane on sám...

Bohatý táta chtěl ukázat synovi, jak žijí chudí lidé. To ale nečekal, že lekci dostane on sám... Zdroj: http://shareably.net/

Ačkoliv se na různé věci díváme, neuvědomujeme si, že je to jen jeden úhel pohledu a že je možné tuto věc vnímat úplně jinak. Je to podobné jako se sklenicí vody, někteří ji vidí poloprázdnou, naopak druzí ji vidí poloplnou. Vše záleží jen na tom, jak ji vnímáme.

V těchto chvílích bychom se my dospělí mohli leccos naučit od dětí, které vnímají svět odlišným způsobem. Následující příběh může posloužit jako dobrý příklad či inspirace.

Jednoho dne vzal úspěšný a bohatý muž svého syna na výlet. Jenže to nebyl jen obyčejný výlet otce se synem, měl to být výlet, který malému chlapci ukáže, jak žijí i jiné rodiny, především chudí lidé. Jenže celá tato výprava nabrala úplně jiný směr, než měl otec v plánu.

Příběh otce se synem zveřejnil novinář Dan Asmussen na svém Facebooku. Nyní má tento příspěvek více než 200 000 sdílení a více než 24 000 komentářů a my ho dnes přinášíme i vám.

Zdroj: shareably.net

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 17. 2. 2017 10:46 Nahlásit obsah