Byla znásilněná svými čtyřmi spolužáky. Kvůli nezájmu policie spáchala sebevraždu

Byla znásilněná svými čtyřmi spolužáky. Kvůli nezájmu policie spáchala sebevraždu Zdroj: nowtoronto.com

Když začne dítě dospívat, je to jedno z nejtěžších období v jeho životě. Jeho tělo se mění, uvnitř se snaží najít samo sebe a začne se až příliš zaobírat tím, co si o něm myslí ostatní.

Někteří lidé na své dospívání vzpomínají v dobrém, ovšem jsou i tací, kteří by jej raději ze své paměti nadobro vymazali a dělali, že se nikdy nic z toho nestalo. Nejde totiž jen o samotné změny na těle, jde také o spolužáky a kamarády, kteří jsou v tomto období vždy nablízku a dokážou způsobit nenávratné šrámy na duši.

Rehtaeh Parsons z Dartmouthu v Novém Skotsku ve svých 15 letech navštívila společně se svým přítelem párty, na kterou byli oba dva pozvaní. Jenže místo zábavy zde tato dívka zažila hotové peklo na zemi, které skončilo tragédií.

Rehtaeh byla na této párty znásilněna svými čtyřmi spolužáky, přičemž celý tento počin jeden z nich fotil a následně nechal tyto fotografie kolovat po škole. Rehtaeh nebyla schopná své matce Leah ihned říct, co se jí tu osudnou noc stalo, ovšem po pár dnech se jí se vším svěřila.

Zdroj: glencanning.com Leah okamžitě svou dceru odvezla do nemocnice, ale nikdo se tam o ni nezajímal. Policie se ani nesnažila dopadnout chlapce, kteří jí to udělali, a ani nevynaložila žádné úsilí k dohledání fotografií, které by znásilnění potvrdily. Po roce byl případ uzavřen pro nedostatek důkazů, jenže ani po této době neměla dívka klid.

Byla šikanována ve škole i doma přes internet a všichni, dokonce i její nejlepší přátelé, se k ní otočili zády. Kromě vzpomínek, které ze své paměti jen tak nevymaže, se musela potýkat ještě s každodenními žádostmi o sex od svých spolužáků.

Zdroj: dailydot.com Sedmnáct měsíců po tomto krutém znásilnění spáchala Rehtaeh doma v koupelně sebevraždu. Když ji její matka našla, bylo již příliš pozdě. Jak řekl sám otec této dívky, nezemřela kvůli šikaně, ale spíše kvůli zklamání. Byla zklamaná z toho, že jí nikdo včetně policie nedokázal pomoci.

Každý den se objevují případy šikanovaných dětí, které prahnou po tom, aby je někdo vyslechl a pomohl jim. Je to jen na nás, jen my dospělí můžeme něco změnit a vytvořit pro naše děti lepší a bezpečnější místo.

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2018 15:10 Nahlásit obsah