Den před jejich svatbou podlehl rakovině. O dva měsíce později od něj dostala dárek

Den před jejich svatbou podlehl rakovině. O dva měsíce později od něj dostala dárek Zdroj: thesun.co.uk

Zákeřné nemoci jako je rakovina si bohužel nevybírají. Objeví se nečekaně u mladého i u staršího člověka bez ohlášení a zničí vše, co člověk dlouhá léta budoval. Nemocným lidem se najednou z minuty na minutu obrátí život naruby a nic z toho, co si plánovali, již neplatí.

Danielle Cumberworth a 27letý Ashley Grant-Smith byli zasnoubení a plánovali nádhernou svatbu. Seznámili se na dovolené v Řecku na ostrově Kréta v roce 2015. Každý z nich tam byl se svými přáteli a tyto dvě skupinky mladých lidí si rozuměli natolik, že spolu strávili celou dovolenou. Danielle a Ashley spolu však zůstali v kontaktu i po dovolené a Danielle byla dokonce od Ashleyho pozvána na oslavu 80. narozenin jeho dědečka. Když na oslavu přijela, Ashley ji představil jako svou přítelkyni, a tak se začal jejich vztah.

Zdroj: thesun.co.uk Bohužel, jak jsme psali již na začátku, nemoci si nevybírají a Ashleyho zdravotní stav trápil již na dovolené, kdy Danielle ukazoval bouli na krku, kvůli které musel užívat antibiotika. Následně se ukázalo, že je to mnohem horší, než si myslel. Jenže ani po dobrání antibiotik bulka nezmizela, spíše se začala zvětšovat.

Po roce společného soužití měl tento zamilovaný pár vyslechnout zprávu, která jim změnila život navždy. Podle lékařů Ashley trpěl velmi vzácnou formou rakoviny krve a stála před ním zdlouhavá a fyzicky i psychicky náročná léčba.

Zdroj: thesun.co.uk I přes veškerou snahu lékařů a přes sílu, která z Ashleyho vyzařovala, nic nepomáhalo a bylo zřejmé, že mladík nad rakovinou nevyhraje. Když smířený Ashley přišel se svou přítelkyní Danielle domů, zeptala se ho na velmi osobní otázku, zda něčeho nelituje. „Že jsem si tě nevzal,“ odpověděl Ashley, a tak mohli začít plánovat rychlou svatbu.

Vše, včetně prstýnků i svatebních šatů, bylo zařízené, pouze musela ještě Danielle zajít na úřad vyplnit potřebné náležitosti a mohli se konečně vzít. Svatba měla být následující den, bohužel Ashley se svého snu již nedožil. Jakmile Danielle vkročila na úřad, volal jí otec Ahleyho tuto bolestivou zprávu.

Zdroj: thesun.co.uk „Věděla jsem, že má za sebou Ashley velmi náročnou noc, ale musela jsem jít do města a na úřadě vyřídit dokumenty pro svatbu, která měla být následující den – 10. října. Když jsem vešla na úřad, volal mi Ashleyho otec. Řekl mi, abych se vrátila, co nejrychleji to půjde, a já najednou věděla, že Ashley zemřel. Když jsem se vrátila do domu jeho rodičů, jen tak tam ležel. Bylo to strašné,“ vypověděla Danielle.

O mladíka se v posledních dnech jeho života starala především jeho snoubenka a maminka, jeho zdravotní stav mu totiž nedovolal ani vyjít ven, a tak bylo v plánu, že se celá svatba uskuteční u jeho rodičů doma. Bohužel místo svatby a oslav musela Danielle oznámit na úřadě, že její snoubence zemřel.

Zdroj: thesun.co.uk „Dva měsíce potom, co zemřel, jsem přišla domu a našla upozornění, že mi byl doručován balíček, ale nezastihli mě. Tak jsem si ho vyzvedla na pobočce. Nevěděla jsem, co by to mohlo být, tak jsem ho otevřela ještě v autě a najednou jsem viděla, že je to dárek od Ashleyho – zásnubní prstýnek. Bylo to obrovské překvapení. Neplakala jsem, jen jsem se smála. Vůbec mi o tom neřekl. Byl to nádherný diamantový prstýnek z bílého zlata. Trvalo měsíce, než došel, protože mi ho nechával vyrobit speciálně podle vlastního návrhu. Budu ho opatrovat navždy, spolu s našimi snubními prstýnky, které jsme nikdy nepoužili,“ dodala dojatá Danielle.  

Autor:
Publikováno: 20. 9. 2018 12:24 Nahlásit obsah