Devatenáctiletá dívka zemřela při autonehodě - psala smsku

Devatenáctiletá dívka zemřela při autonehodě - psala smsku Zdroj: smartlystuff.com

Angelina Holloway, které bylo 19 let, byla obyčejná náctiletá dívka, avšak s mimořádně velkým srdcem. Jednoho dne se jí však stalo něco, co nikdo nečekal…

Angelina pomáhala dětem v kostele, studovala psychologii a toužila pracovat ve zdravotnictví, aby mohla nadále lidem pomáhat. Toužila odjet do Ugandy, kam také dostala vízum, a tam adoptovat dítě.

Měla spoustu snů, které si toužila splnit, bohužel když se 18. 4. 2016 Angelina vracela z práce domů, ztratila nad svým vozem kontrolu a narazila do stromu. Náraz byl tak silný, že Angelina byla na místě mrtvá.

„Ještě než skončila, tak mi volala a říkala, že musela vzít dvojitou směnu,“ řekla Marvalene Corlett, Angelinina matka. „Tak jsem jí řekla, ať je na sebe opatrná a že jí miluju,“ dodala. Angelina odešla ze své práce ve dvě hodiny odpoledne a o jedenáct minut později psala svému příteli SMS zprávu, ve které stálo: „Nemůžu se dočkat, až tě o víkendu uvidím!“

Zdroj: smartlystuff.com Podle policie Angelina jela příliš velkou rychlostí a na jízdu se nesoustředila. Tato kombinace ji bohužel stála život. Kvůli jejímu tragickému případu vznikla kampaň, která poukazuje na nebezpečí psaní SMS zpráv za volantem.

Rok po smrti Angeliny její matka informuje ostatní o tom, jaká rizika tohle chování přináší a do kampaně se zapojila i místní policie. „Chci, aby se jich to dotklo. Chci, aby viděli, že je to realita a že se to může stát každému,“ řekla policistka, Michele Tewellová, která tuto kampaň pomohla zahájit.

Zdroj: smartlystuff.com Angelinina tvář se objevuje na plakátech u silnic jako varování pro ostatní řidiče, kteří se svým životem hazardují stejně, jako právě ona. Podle ministerstva dopravy ve Spojených státech během roku 2015 přišlo o život kvůli psaní textovek neuvěřitelných 3477 lidí. „Psaní SMS zpráv je to nejhorší rozptýlení vůbec. Psaní nebo čtení SMS zprávy zabere přibližně 5 sekund. To je jako kdybyste při rychlosti 55km/h projeli celé fotbalové hřiště se zavřenýma očima,“ uvádí policie.

Angelina bohužel za svou chybu zaplatila tím nejcennějším – svým životem. Myslete na to, až příště sednete za volant a snažte se to vysvětlit i svým blízkým, dokud není pozdě.

Autor:
Publikováno: 20. 3. 2018 09:34 Nahlásit obsah