Dívka poslala tisíce vánočních přání lidem z LGBT komunity. Chce je podpořit v tom, aby se necítili sami

Dívka poslala tisíce vánočních přání lidem z LGBT komunity. Chce je podpořit v tom, aby se necítili sami Zdroj: Metro.co.uk

Nikdo z nás nechce být na Vánoce sám. Jsme vždy rádi obklopeni svými blízkými, kteří nás milují. Takové štěstí ovšem často nemají lidé z LGBT komunity, které rodina odvrhla kvůli jejich sexualitě nebo změně pohlaví. Tuto skutečnost si uvědomila také Britka El Roberts-Writhová, která již třetím rokem rozesílá těmto lidem tisícovky vánočních přání.

Když se vrátíte domů a v poštovní schránce najdete vánoční přání, které vám napsala vaše tetička nebo babička, přijde vám to velmi milé. Jenže jsou i lidé, kteří nic takového od své rodiny ve schránce nenajdou. Své o tom ví lesbičky, gayové, bisexuálové či transsexuálové, tedy lidé z LGBT komunity, jejichž rodina se často dost těžce vyrovnává s jejich orientací či změnou pohlaví nebo je kvůli tomu dokonce zavrhla.

Zdroj: Metro.co.uk Aby se lidé z LGBT komunity necítili ani o Vánocích sami, i když se od nich odvrátili jejich nejbližší, vymyslela náhodou již před dvěma lety mladá Britka El Roberts-Writhová opravdu zajímavý projekt. Jde konkrétně o Rainbow Card, v rámci kterého rozesílá tisícovkám osamělých lidem z LGBT komunity krásná vánoční přání. Ani v letošním roce El neudělala výjimku a poslala z britského Devonu vánoční přání pro více než 4 600 lidí z celého světa.

Proč se vůbec k tomuto neuvěřitelnému počinu rozhoupala? "Trpím chronickým onemocněním. V roce 2015, kdy byl můj zdravotní stav opravdu vážný, mě velmi potěšilo, když jsem v poštovní schránce nacházela vánoční pohlednice od svých blízkých, kteří tím naznačovali, jak na mě myslí. O rok později, v roce 2016, jsem si ale představovala, jaké by to bylo a jak bych se cítila, kdybych ve své schránce nic nenašla. Přitom mě napadlo, že ne každý je na tom podobně jako já a nemá podporu blízkých," popisuje 20letá dívka.

Před Vánoci 2016 zároveň vyvěsila na sociální síti tweet s tím, že ráda pošle vánoční pohlednici komukoli, kdo o ni projeví zájem. Překvapivě se jí začali hlásit lidé z celého světa, a to i z LGBT komunity. V roce 2016 tak poslala kolem 30 přání do devíti zemí světa.

"Ukázalo se, že existují lidé, kteří potřebují tímto způsobem skutečně pomoci. Tuto náhodu jsem proměnila ve skutečný projekt Rainbow Card, který pomáhá ostatním, aby se cítili méně sami," říká mladá Britka.

Zdroj: Metro.co.uk Svůj projekt odstartovala v polovině roku 2017 poté, co shromáždila dostatek finančních prostředků a vytvořila si webové stránky. Právě na tomto webu si osamělí lidé z LGBT komunity z celého světa (nebo jejich přátelé) mohou objednat určitý druh přání. Jde nejen o vánoční pohlednice, ale i o přání k narozeninám nebo svátku. Všechna tato přání El vyrábí a popisuje vlastnoručně. Jsou zkrátka dělaná s láskou a to lidé, kterým o Vánocích i v průběhu celého roku chybí láska a podpora blízké rodiny, opravdu potřebují.

Autor:
Publikováno: 23. 12. 2018 10:00 Nahlásit obsah