Dívka s vzácným onemocněním kůže si z posměšků okolí nic nedělá. Snaží se o své nemoci informovat

Dívka s vzácným onemocněním kůže si z posměšků okolí nic nedělá. Snaží se o své nemoci informovat Zdroj: smartlystuff.com

Svět je bohužel plný vzácných a nevyléčitelných nemocí, se kterými si lékaři nevědí rady. Některým pacientům poté nezbývá nic jiného, než zkoušet možné varianty, jak si od svého onemocnění alespoň troch ulevit a zmírnit nepříjemné projevy.

Hanna Barrottová je mladá dívka z Tennessee, která trpí velmi vzácnou kožní chorobou zvanou lamelární ichtyóza, která jí způsobuje zarudnutí a šupinatou kůži. Tato nemoc ovlivňuje každý její den a i přes posměšky od cizích lidí nebo svých spolužáků si Hanna nenechává zkazit život. Rozhodla se okolí o této nemoci více informovat, aby lidé lépe pochopili to, čím musí denně procházet.

Hanně je šest let a každý den musí se svou nevyléčitelnou nemocí bojovat a do toho se ještě potýkat s nepříjemnými poznámkami od lidí, kteří nemají ani tušení, co prožívá. Hanna se narodila v Ooltewah v Tennessee a ihned po jejím narození si lékaři všimli, že má velmi silnou vrstvu kůže, která jí brání v tom, aby dýchala tak jako jiné děti. Následně ji byla diagnostikována tato vzácná porucha, která způsobuje šupinatou kůži a také to, že se kůže obnovuje několikrát rychleji než ostatním. Od narození byla holčička pod drobnohledem lékařů, kteří sledovali a hlídali, aby jí odumřelá kůže neblokovala dýchací cesty.

Zdroj: smartlystuff.com Hanna si musí každý den celé své tělo potírat léčivými mastičkami, aby jí kůže nepoprskala, jinak by mohla dostat infekci. Nemoc také ovlivňuje funkci potních žláz, proto ji musí její rodiče neustále hlídat, především v létě, a kontrolovat, aby se nepřehřála. Sebemenší zvýšená teplota je pro ni obrovským rizikem, navíc také musí nosit pouze oblečení ze 100% bavlny, které je prodyšné a ochraňuje ji před sluníčkem. Tato obdivuhodná dívka se naučila posměškům od cizích lidí a spolužáků vyrovnat po svém – chce všechny informovat o tom, čím ona sama trpí.

Zdroj: smartlystuff.com Ačkoliv se Hanna nikdy nevyléčí a každý nový den pro ni bude výzvou, nic nevzdává a je odhodlaná dál bojovat po boku se svými rodiči, kteří ji neustále podporují a motivují.

Autor:
Publikováno: 31. 8. 2018 10:19 Nahlásit obsah