Dlouhých 35 let umírala. Když doktoři zjistili, co bylo příčinou, rozhodli se varovat všechny ostatní!

Dlouhých 35 let umírala. Když doktoři zjistili, co bylo příčinou, rozhodli se varovat všechny ostatní! Zdroj: goodhousekeeping.com

Během svého dětství byla Dana Anhalt z nepochopitelných důvodů stále nemocná a o 35 let později dokonce přestala chodit a nedokázala hýbat rukama. Za jejím stavem se však skrývalo něco, co by nikdo nečekal…

„Každý den jsem cítila nesnesitelnou bolest kloubů a seznam všech mých příznaků jen rostl a rostl. Postupem času jsem začínala být bledá, nedokázala jsem se hýbat a připadala jsem si, jako kdyby se celé mé tělo začínalo rozpadat,“ řekla Dana.

Bohužel ale ani lékaři si nebyli jistÍ, co Daně může být a jaká nemoc za její podivné stavy může. Diagnostikovali jí hned několik nemocí, přes běžnou variabilní imunodeficienci až po zánět žaludku. Ovšem teprve nedávno začali jednotlivé kousky puzzle skládat dohromady a konečně se jim podařilo tuto záhadnou tajenku rozluštit. 

Zdroj: goodhousekeeping.com Ukázalo se, že Dana žije v domě, který je zamořen černou plísní, což ve výsledku znamená, že plíseň společně s dalšími chemikáliemi, které se v jejím domově vyskytují, vyústily v tuto velmi vzácnou reakci. Lékaři také zjistili, že má Dana několik genetických defektů, které brání tělu rozpoznat cizí látky a právě to způsobilo zánět a ukrutné bolesti.

Teprve až genetické vyšetření vše vysvětlilo a mně najednou začínalo dávat vše smysl,“ vypověděla ještě Dana.

Centrum pro kontrolu nemocí také uvedlo, že mnoho domácností a budov sužuje právě tato plíseň a nejčastějším vedlejším účinkem je alergie, která je podobná senné rýmě. Ovšem pro lidi s respiračním anebo imunologickým onemocněním může být pobyt v tomto prostředí velmi riskantní a hrozí jim například zápal plic.

Co se týče Dany, lékaři jí doporučili, aby se odstěhovala ze svého domu pryč a nechala v něm i svůj starý nábytek. „Začali jsme okamžitě hledat nový dům, nechat ale v něm všechny naše věci, které jsme za ta léta nasbírali, bylo hrozné,“ vypověděla Dana.

A jak se proti černé plísni bránit? Nejdůležitější je prevence, což zahrnuje udržovat vlhkost ve vašem domě na co nejnižší úrovni. Především v kuchyni a v koupelně byste měli často větrat, a pokud se plíseň objeví, snažte se jí zbavit čistícími prostředky k tomu určenými. 

Autor:
Publikováno: 20. 7. 2017 15:15 Nahlásit obsah
Loading...