Dobří lidé existují! 5 dojemných příběhů, které vás chytnou za srdce

Dobří lidé existují! 5 dojemných příběhů, které vás chytnou za srdce Zdroj: https://brightside.me/

Občas se nám může zdát, že v tomto uspěchaném světě jako by nebyl na lásku a dobrotu čas. Lidé se starají především o sebe a měřítkem úspěchu se stávají peníze. I přes to se i v tomto roce našlo množství lidí, jejichž dobré skutky se dotkly srdcí tisíců ostatních. Tady máte některé z nich.

Úklid zdarma

Debbie provozovala svoji úklidovou firmu, když za ní přišla jedna z jejích klientek, aby jí oznámila, že už nebude moci využívat služeb firmy. Byla jí diagnostikována rakovina a ona nyní potřebovala ušetřit co nejvíce peněz, aby pokryla náročnou léčbu. V tu chvíli se Debbie rozhodla, že ženám trpícím rakovinou bude zkrátka poskytovat úklid zdarma. Ženy se tak budou moci naplno věnovat sobě místo péče o dům. Od roku 2006 tak pomohli neuvěřitelným 19 tisícům ženám.

Úklid zdarma Zdroj: brightside.me

Šálek kávy

Vždy, když si Joe dal snídani ve své oblíbené kavárně, zastavil se na kus řeči s Danielem, bezdomovcem, který na ulici prodával časopisy. Navíc vždy, když bylo chladno, přinesl Danielovi šálek kávy. Když jednoho dne opět snídal v kavárně a chtěl zaplatit, dozvěděl se něco překvapivého. Servírka mu řekla, že jeho snídani zde zaplatil právě Daniel, kterému se podařilo vyhrát v loterii asi 20 liber, a tímto chtěl Joeovi poděkovat.

Bezdomovec se mu odvděčil Zdroj: brightside.me

Pomoc v autobuse

Godfrey, student z Ontaria, jel autobusem do školy, když k němu náhle přistoupil cizí muž, vzal ho za ruku a sedl si vedle něj. Godfrey se zprvu cítil trochu vyděšený, potom ale poznal, že muž vedle něj potřebuje zkrátka pomoci. Ukázalo se totiž, že tento muž je hluchý a trpí mozkovou obrnou. Zaplněný autobus u něj vyvolal záchvat paniky a on potřeboval něčí podporu, která mu pomůže se se stresující situací vyrovnat.

Muž potřeboval pomoc Zdroj: brightside.me

Neobvyklé přátelství

Lindsay je 12 let a trpí nemocí zvanou progerie. Jedná se o vzácné onemocnění, při kterém lidské tělo stárne neuvěřitelnou rychlostí. Na jedné z akcí, která byla zaměřena na pomoc takto postiženým dětem, se Lindsay setkala s Davidem, bývalým mariňákem, který se nyní věnoval powerliftingu. Ti dva si okamžitě padli do oka a stali se z nich nerozlučitelní přátelé.

Neobyčejné přátelství Zdroj: brightside.me

Zachránce

Brandon jel na motorce navštívit svého otce, když si povšiml, že u silnice stojí řidič kamionu, který bije malého psa. Brandon se k nim vydal, psa zabalil do své bundy a nakonec si ho i odnesl. Pojmenoval ho Mr. Davidson a dnes jsou to přátelé na život a na smrt.

Motorkář zachránil pejska Zdroj: brightside.me

Setkali jste se i vy v roce 2016 s nějaým dobrým skutkem? Podělte se s námi v komentářích.

Autor:
Publikováno: 16. 3. 2018 10:43 Nahlásit obsah