Dospělý muž je uvězněn v těle batolete. Nemůže mluvit ani chodit

Dospělý muž je uvězněn v těle batolete. Nemůže mluvit ani chodit Zdroj: TierraPost.net

23letý muž prožil téměř celý svůj život jako pětikilové batole, neschopné mluvit ani chodit. Manpreet z Indie trpí vzácnou nemocí zvanou Laronův syndrom, která současně sužuje asi 300 lidí na světě. Ta způsobuje hormonální nerovnováhu, kdy tělo postrádá nutnou látku pro další vývoj.

Ze začátku se vše zdálo v pořádku, jenže krátce po prvních narozeninách se nemoc začala projevovat. Doktoři zpočátku uklidňovali rodinu s tím, že Manpreet bude časem opět růst, jelikož jeho sourozenci žádný problém s růstem neměli. Avšak to se už nikdy nestalo, vyžaduje neustálou péči stejně jako každé malé dítě.

Navíc nemůže mluvit ani chodit, protože nemoc udeřila ještě před tím, než si tyto činnosti stihl vůbec osvojit. Komunikuje tedy pouze skrze gesta, smích nebo pláč.

Zdroj: MEDIA DRUM WORLD Manpreet nicméně nebydlí u rodičů ve 100 km vzdáleném městě, necítí se u nich dobře. Vždy tam totiž křičí a pláče, a tak se o něj momentálně stará jeho strýc, kde se zdá býti spokojený. Většinou se směje a rád si hraje s dětmi. 

Jak to s ním bude dál, to se nyní neví. Doktoři mohou zatím jen hádat.

Co na to vůbec říkáte, holky? Pokud se Vám video líbilo, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 21. 5. 2018 09:20 Nahlásit obsah