Fotky před a po ukazují proměnu zdravotníků. Pandemie koronaviru z nich udělala někoho zcela jiného

Fotky před a po ukazují proměnu zdravotníků. Pandemie koronaviru z nich udělala někoho zcela jiného Zdroj: Twitter.com @kathryniveyy

V první linii boje proti novému koronaviru jsou zdravotníci. Že je jejich práce mnohdy nad fyzické a psychické síly, pomocí srovnávacích fotek zveřejněných na Twitteru, ukázala zdravotní sestřička Kathryn Ivey z amerického Tennessee. Tato žena názorně předvedla, jak její vzhled změnila pandemie koronaviru. Nyní se k ní přidávají další zdravotníci.

Zdravotní sestřička ostatním ukázala, jak ji proměnila pandemie koronaviru

Kathryn Ivey pracuje jako zdravotní sestra na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Nashville nacházejícím se v americkém státě Tennessee. Na svém twitterovém účtu se s ostatními podělila, jak ji osobně proměnila pandemie koronaviru. Jak informoval portál CTV News, v neděli 29. listopadu Kathryn na svém Twitteru zveřejnila své fotografie před a po a okamžitě tím vzbudila obrovský rozruch.

Její první fotka vznikla letos v dubnu, kdy úspěšně dokončila školu. Je na ní v dobré náladě, plná energie, pozitivity a svěžesti. Druhá její fotografie je aktuální, pochází z jedné z náročných služeb na JIP. Kathryn se na ní již neusmívá, má vyhořelé oči, otlačeniny na obličeji a kruhy pod očima. “Jak to začalo a jak to jde,” napsala zdravotní sestřička pod své srovnávací fotky.

Zdroj: Twitter.com @kathryniveyy

Fotka jako vzkaz pro popírače koronaviru

Proč se ale rozhodla tyto fotografie sdílet? Chtěla, aby lidé, kteří nepracují v nemocnici, měli povědomí o tom, jakým způsobem koronavirová pandemie ovlivňuje zdravotníky. “Je to vyčerpávající, lidé to nevědí a nemají jak. Nevidí, co my, a neznají naši každodenní realitu,” řekla Kathryn Ivey.

Zdravotní sestřička uvedla, že když nemůže veřejně sdílet fotky svých pacientů, kteří bojují s covidem, rozhodla se namířit fotoaparát sama na sebe. Navíc prý očekává, že ve státě Tennessee dojde v následujících týdnech k dalšímu nárůstu nových případů covidu. Proto svými fotkami chtěla poslat jasnou zprávu všem, kteří protipandemická opatření berou na velmi lehkou váhu.

“Stále na tuto nemoc nemáme lék. Každý den vidím své pacienty, jak velmi trpí. A pak venku potkávám lidi, kteří se chovají, jako by se nic nedělo a koronavirus zlehčují,” zlobí se mladá zdravotní sestřička.

Sestřičku následovali i další zdravotníci

Twitterový příspěvek Kathryn Ivey inspiroval také další zdravotní sestřičky a lékaře, kteří začali na Twitter přidávat své fotky před a po. Taktéž tito zdravotníci ukazují, jaký byl jejich život před nástupem nového koronaviru a následně jak moc je pandemie covidu-19 poznamenala. Jejich srovnávací fotky si můžete prohlédnout také v následující fotogalerii.

Galerie Srovnávací fotky zdravotních sestřiček Srovnávací fotky zdravotních sestřiček Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 7. 12. 2020 12:00 Nahlásit obsah