Holly napsala den před svou smrtí dopis na rozloučenou. Vybízí v něm ostatní, aby se na svůj život dívali zcela jinak

Holly napsala den před svou smrtí dopis na rozloučenou. Vybízí v něm ostatní, aby se na svůj život dívali zcela jinak Zdroj: de.newsner.com

Smrt je něco, čemu musí v určitém okamžiku čelit každý z nás. Ať už jde o smrt blízkého člověka anebo o boj o vlastní život, vždy je to velmi těžká situace, se kterou se bohužel musíme určitým způsobem poprat.

Naštěstí většina lidí nad smrtí nemusí přemýšlet, dokud nezestárne. Jsou však i tací, kteří se s tím potýkají v mnohem mladším věku. To je i případ Holly Butcher. Když jí bylo 26 let, lékaři jí diasgnostikovali zhoubné nádorové onemocnění. Věděla, že jí příliš času nezbývá, rozhodla se tedy napsat dopis na rozloučenou, který 3. ledna 2018 zveřejnila na svém facebookovém profilu.

Jen den poté svůj boj s rakovinou kostí Holly prohrála v kruhu svých nejbližších. Během pár dní její dopis na rozloučenou sdílelo více než 80 tisíc lidí a my vám jej dnes přinášíme.

Zdroj: de.newsner.com „Když si uvědomíte svou smrtelnost, je to zvláštní okamžik, hlavně když je vám teprve 26 let. Je to jedna z věcí, nad kterou v tomto věku ani nepřemýšlíte. Dny ubíhají a vy počítáte s tím, že přijdou další a další, tedy dokud se nestane něco nečekaného. Vždycky jsem přemýšlela nad tím, jak budu vypadat, když budu mít vrásky a šedivé vlasy. Představovala jsem si, jakou krásnou rodinu budu mít s láskou svého života. Tak moc jsem to všechno chtěla, a o to víc to teď bolí. To je na tom životě to nejhorší, je křehký, vzácný a naprosto nepředvídatelný. Proto berte každý den jako dar, ne samozřejmost.

Zdroj: de.newsner.com Teď je mi 27 let a nechci odejít. Miluji svůj život a jsem šťastná. Ještě toho své rodině tolik dlužím, ale všechno jde v tuto chvíli mimo mě. Nepíšu tato slova ze strachu ze smrti, píšu to proto, že jen málokdo nad smrtí v tomto věku přemýšlí. Máme pocit, že nám se nic takového nemůže stát a to je k zamyšlení.

Zdroj: de.newsner.com Chci tímto dopisem odkázat lidem, aby se nezabývali maličkostmi a každodenními starostmi. Na všechny z nás čeká na konci smrt, proto dělejte všechno pro to, aby čas, který tady máte, jste využili naplno. V posledních měsících jsem měla spoustu času na přemýšlení nad svým životem. Vždy, když se budete rozčilovat nad maličkostmi, vzpomeňte si na někoho, kdo má opravdu vážný problém. Buďte vděční za to, že máte tak málo trápení a povzneste se nad nimi. Je v pořádku mít v životě věci, které vám vadí, není ale potřeba nad nimi příliš přemýšlet, prostě vyjděte ven, nadechněte se a podívejte se na oblohu, jak je krásná.

Zdroj: de.newsner.com Možná jste dnes stáli v dopravní zácpě nebo jste se nevyspali kvůli vašemu krásnému miminku, které vás v noci budilo, nebo se zlobíte na kadeřnici, která vám zkazila účes. Možná vás trápí ulomený nehet, malá prsa, celulitida na zadku anebo rostoucí bříško. Tohle všechno jsou blbosti, na které se jednoduše vykašlete. Jakmile vám někdo oznámí, že nadešel váš čas, tyto hlouposti budou to poslední, co vás bude zajímat. Všechno je to nepodstatné, když se na váš život podíváte jako na celek. Dívám se na své tělo, jak se mi ztrácí před očima a já nemůžu dělat vůbec nic a jediné, co si teď přeji, je, abych mohla oslavit ještě jedny narozeniny a Vánoce s rodinou nebo strávit alespoň jeden volný den se svou láskou a naším psem. Jen jeden den.

Zdroj: de.newsner.com Přestaňte také lidi poučovat a raději jim pomáhejte. Dávejte, dávejte, dávejte. Největší štěstí přijde, když pro druhé děláte víc, než pro sebe. Když jsem onemocněla, poznala jsem spoustu lidí, kteří mi byli oporou a dali mi tolik lásky, víc než jsem schopná vrátit. Nikdy na to nezapomenu a navždycky jim budu nesmírně vděčná. Je to divné mít spoustu peněz, když je vlastně konec, když umíráte. V tuto chvíli vás nezajímají nové šaty a zjistíte, jak je to vlastně hloupé za všechny ty věci utrácet.

Zdroj: de.newsner.com Kupte raději svým blízkým něco milého radši než oblečení, šperky nebo kosmetiku. Raději je vezměte na večeři nebo jim uvařte, kupte kytku, masáž nebo vonnou svíčku a řekněte jim, jak moc je milujete, když jim to dáváte.

Zdroj: de.newsner.com Tak tohle jsou má doporučení, buď je přijměte, nebo je nechte být. A ještě jedna věc, kterou pro ostatní i pro sebe můžete udělat – darujte krev. Budete se cítit líp a navíc někomu můžete zachránit život. Darovaná krev mi pomohla žít déle o téměř jeden rok a strávila jsem ho s rodinou, přítelem a mým psem. Byl to ten nejúžasnější rok v životě.“

Autor:
Publikováno: 11. 7. 2018 10:38 Nahlásit obsah