Infikované klíště ho nakazilo velmi vzácným onemocněním. Místo lékařů na to ale přišla jeho matka

Infikované klíště ho nakazilo velmi vzácným onemocněním. Místo lékařů na to ale přišla jeho matka Zdroj: littlethings.com

Jestliže existuje jedna rada, kterou by se měl každý rodič řídit, zněla by: „Věřte své intuici“. Pokud máte podezření, že je s vaším dítkem něco v nepořádku, okamžitě jej vezměte k lékaři, který jej vyšetří.

Ačkoliv jsou to odborníci, koneckonců to ale neznamená, že nedělají chyby. Znáte své dítě lépe než kdokoliv jiný na této planetě, a jestliže se i po zásahu lékařů stav vašeho dítěte nelepší, je nutné vzít celou záležitost do vlastních rukou.

To byl i případ Danielle McNairové z LaGrange v Georgii. Jejímu 5letému synovi Masonovi se udělala před měsícem po těle velmi podivná vyrážka. Po dobrání antibiotik se však jeho stav nijak nelepšil, rozhodla se tedy po příčině této vyrážky pátrat sama a pravděpodobně tím svému synovi zachránila život.

Zdroj: littlethings.com Mason v květnu tohoto roku navštívil své prarodiče, se kterými trávil čas venku na zahradě. Později si všimli, že má chlapec v pupíku ukryté klíště, které sice okamžitě vytáhli, ale pak zjistili, že bylo infikované.

Masonovi se totiž najednou na těle udělala ošklivá červená vyrážka. Danielle vzala svého syna k lékaři, kterému o klíštěti řekla. Ten Masonovi předepsal antibiotika, jenže příznaky se v průběhu léčby jen zhoršovaly. „U Masona se objevily další symptomy, jako únava, průjem, horečky, bolesti hlavy a břicha,“ napsala Danielle na svůj facebookový profil.

Zdroj: littlethings.com „V den, kdy dobíral antibiotika, se mu po celém těle vyrážka rozlezla, a to od hlavy až k patě. Bylo to přibližně 10 až 14 dnů od kousnutí klíštětem. Zpočátku vyrážka vypadala jako potníčky, které se udělají z horka, jenže během deseti hodin se to začalo všechno jen zhoršovat,“ ještě dodala.

Zdroj: littlethings.com Danielle okamžitě vzala znovu svého syna k lékaři, který jí řekl, že se podle všeho jedná o opožděnou reakci na antibiotika a nejde o nic vážného. S těmito slovy je poslal domů. Danielle nebyla však s touto odpovědí spokojená. Sice vzala svého syna domů, ale společně se svou sestrou začala hledat na internetu, co by tato vyrážka mohla znamenat.

Zdroj: littlethings.com Znovu odvezla svého syna do nemocnice, kde lékařům ukázala, co našla, a prokázalo se, že měla pravdu. Ačkoliv tomu zezačátku lékaři nechtěli ani věřit, Mason trpěl velmi vzácným bakteriálním onemocněním, které se nazývá Rocky mountain skvrnitý tyfus (RMSF), na které sice pomáhají antibiotika, ale musí být zvolen ten správný typ, proto první antibiotika nezabrala.  

Naštěstí Danielle přišla včas a lékaři správnou léčbou malého Masona zachránili. Ona se však rozhodla sdílet svůj příběh a informovat ostatní rodiče o této vzácné nemoci.  

Autor:
Publikováno: 9. 7. 2018 10:27 Nahlásit obsah
Loading...