Jak pejsci projevují svou náklonnost? Hlavně těmito gesty a signály!

Jak pejsci projevují svou náklonnost? Hlavně těmito gesty a signály! Zdroj: Shutterstock.com

Jakýkoliv milovník psů vám potvrdí, že pořízení štěňátka bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v jeho životě. Člověk tím získá toho nejcennějšího parťáka, jakého si můžete jen představit.

Koneckonců pejskům se „nejlepší přítel člověka“ neříká jen tak. Jsou to totiž nenároční, milující tvorečkové, kteří by pro svého pána udělali první poslední. Svou lásku nám však umějí projevovat pomocí mnoha gest, kterých si majitel nemusí ani všimnout, ovšem je tomu opravdu tak. A které to jsou?

Dělají na vás „psí oči“

Pokud se vám váš pejsek dívá přímo do očí těma svýma smutnýma očkama, znamená to, že vás miluje celým svým srdcem. Podle PetHelpful jsou lidé a psi jediní savci, kteří pomocí očního kontaktu projevují lásku a důvěru.

Opírá se o vás

Psi mazlení milují stejně jako my, možná i víc! Pokud má váš pejsek pocit, že se vás musí pořád jakkoliv dotýkat, je to znamení toho, abyste ho pomazlili a věnovali mu pořádnou dávku pusinek.

Zdroj: Shutterstock.com

Chodí za vámi

Jakmile si pořídíte pejska, už nikdy nebudete sami. V některých situacích to může být i pěkně otravné, avšak pamatujte na to, že prostě chce být jen s vámi a být u všeho, co děláte. Je to pro ně způsob, jak vám říct, že jste pro něj ten nejlepší kamarád na světě a chce s vámi sdílet všechno.

Spí ve vašem pokoji

Každý majitel pejska ráno odchází do práce s těžkým srdcem, že svého miláčku musí nechat doma samotného. Není se však čeho bát, pravděpodobně váš pejsek, jakmile se zaklapnou dveře, namíří přímo do vaší postele. Podle vědců je to jen jeden z mnoha způsobů, jakým se pejsek snaží být neustále s vámi.

Nosí vám dárky

Mnoho pejsků dokazuje svou lásku tím, že vám přinesou svou nejoblíbenější a nejmilovanější hračku. Podle expertky Jennifer Hammond je to znak toho, že s námi naši mazlíčci chtějí sdílet lásku i radost.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 24. 8. 2017 14:15 Nahlásit obsah
Loading...