Jeho matka těžce onemocněla. Když se to dozvěděl, začal hubnout, aby jí pomohl...

Jeho matka těžce onemocněla. Když se to dozvěděl, začal hubnout, aby jí pomohl... Zdroj: inspiremore.com

Před více než rokem předpovídali lékaři Brianovi Bolducovi cirhózu jater. Brian totiž vážil téměř 130 kilogramů, a ačkoliv vypadal na první pohled naprosto zdravě a spokojeně, obezita mu pomalu ale jistě začínala ničit tělo i život.

Obrovský zlom v Brianově životě však nastal, když jeho milovaná maminka onemocněla. Lékaři jí provedli několik testů a ukázalo se, že Rose, jak se matka Briana jmenovala, bude potřebovat nová játra.

Rose byla zapsána na čekací listinu pro transplantaci jater, jenže její strav se začínal rapidně zhoršovat. Pro Briana a celou rodinu začalo to nejhorší období v jejich životě. Nikdo z nich však netušil, že játra může darovat člověk, aniž by došel k nějaké větší zdravotní újmě, protože játra jsou jediným orgánem v našem těle, který se dokáže regenerovat. Když se tuto informaci Brian dověděl, pochopitelně chtěl vědět, zda není jeden z vhodných dárců, což by znamenalo, že by své matce zachránil život.

Zdroj: inspiremore.com Po týdnu čekání na výsledky se Brian dověděl, že je vhodným dárcem, ovšem jediným problém je jeho váha. Proto, aby mohl játra darovat, bude muset zhubnout, a to velmi rychle.

Zdroj: inspiremore.com Záchrana života byla pro Briana opravdová motivace. Poté, co se tuto informaci Brian dověděl, začal pravidelně a hlavně zdravě jíst, cvičit, počítat si kalorie a celkově žít mnohem zdravější a aktivnější život. A ono to fungovalo! Ani ne za rok dokázal Brian zhubnout neuvěřitelných 36 kilogramů.

Zdroj: inspiremore.com Po jeho proměně mu byly znovu provedeny testy, které ukázaly, že nyní je opravdu tím nejvhodnějším dárcem, a tudíž se mohlo přistoupit k transplantaci.

Zdroj: inspiremore.com Operace naštěstí dopadla naprosto v pořádku a Rose i Brian se společně zotavují. „Celá tato proměna zachránila dva životy. Byl jsem schopný zachránit život mé maminky a zároveň i svůj vlastní,“ řekl Brian.

Autor:
Publikováno: 29. 9. 2017 10:48 Nahlásit obsah