Její dítě se mělo narodit s orgány mimo tělo. Co matka udělala?

Její dítě se mělo narodit s orgány mimo tělo. Co matka udělala? Zdroj: dailymail.co.uk

Clare a Dane se snažili o miminko už více než rok, když přišla skvělá zpráva a Clare zjistila, že je těhotná. Obrat však přišel ve chvíli, kdy jí lékaři ve 12. týdnu řekli, že miminko má vážné komplikace a je pravděpodobné, že nepřežije porod.

Clare se však i přesto rozhodla dítě si nechat. „To, že jsem věděla, že přijde na svět s určitými vrozenými vadami, mě nepřinutilo, abych ji milovala méně.“ Rozhodla se, že za své dítě bude bojovat a 28. července 2016 přišla na svět malá Azalea.

Dívka se narodila s poměrně vzácným onemocněním, při kterém mnoho jejích vnitřních orgánů zůstalo mimo tělo, a ochraňovala je jenom tenká membrána. V důsledku toho si rodiče nemohli dívku ani pochovat a ani nakrmit. Azalea musela přes čtyři měsíce ležet na zádech a většina živin jí musela být dodávána přímo do žaludku.

Zdroj: dailymail.co.uk

V té době rodina doslova žila v nemocnici. Oba rodiče se chtěli dokonale naučit to, jak o dcerku pečovat, včetně toho, jak obvazovat její „vak“ s orgány. Po určité době byli připraveni k tomu, aby si Azaleu mohli odnést domů.

Během dalších šesti měsíců se dívka natolik zotavila, že téměř celý vak s orgány byl již zakrytý kůží. Poté podstoupila několik operací, které měly napomoci jejímu uzdravení.

A takhle vypadá holčička nyní. Snědla už dokonce své první jídlo a její rodiče na ni nemohou být pyšnější. Clare říká, že kdykoliv vidí Azaleu udělat něco nového, má chuť to běžet ukázat všem lékařům, kteří jí říkali, že dítě nemá šanci na přežití.

Zdroj: dailymail.co.uk

Autor:
Publikováno: 21. 4. 2017 09:24 Nahlásit obsah