Jejich 3letý syn se přestal hýbat. Když přišli na to, co mu je, rozhodli se všechny varovat!

Jejich 3letý syn se přestal hýbat. Když přišli na to, co mu je, rozhodli se všechny varovat! Zdroj: hefty.co

Jakmile se naše dítě začne chovat jinak, než jak jsme u něj zvyklí, většinou to každá všímavější matka okamžitě zaznamená. O to víc, když je naše malé dítko od narození pěkný živel. Stephanie a Dillon měli 3letého chlapečka, který byl dokonalým příkladem čiperného dítěte, jenže jednoho dne se jeho chování nečekaně změnilo.

Rodiče byli zvyklí na to, že je jejich syn Collin vždy brzy ráno probudil. Jenže jednoho dne je nic takového nečekalo. Proto vstali a šli se podívat, co se stalo. Jenže v dětské postýlce ležel Collin s vyděšeným výrazem a nijak se nehýbal. Rodiče také vypověděli, že vypadal, jako kdyby měl spánkovou paralýzu a při vzpomínce, že se před pár dny bouchl do hlavičky, okamžitě začali jednat a odvezli chlapce do nemocnice.

Zdroj: hefty.co Po několika vyšetřeních, která musel Collin podstoupit, lékaři vyloučili, že by za jeho stavem stálo udeření do hlavy, jenže ani tak netušili, co mu je. Bohužel chlapcův stav se horšil téměř z hodiny na hodinu a lékaři pořád nebyli schopni určit, co chlapci je.

Proto jej také převezli do špičkové nemocnice v americkém Memphisu, která se řadí mezi nejprestižnější nemocnice vůbec a naštěstí zde lékaři příčinu jeho stavu okamžitě odhalili. Teď by měli zbystřit všichni rodiče, kteří rádi podnikají se svými dětmi výlety za přírodou, protože to, co malému Collinovi bylo, může postihnout i vás či vaše děti.

Zdroj: hefty.co Lékaři našli za Collinovým uchem klíště. Klíšťata bývají nejčastěji spojována s nemocemi jako je encefalitida a borelióza, ovšem velmi vzácně dokážou u člověka vyvolat klíšťovou paralýzu. Původcem bývá přímo samotné klíště, protože v jeho slinách je obsažen jed, který tuto paralýzu způsobuje.

Zdroj: hefty.co Naštěstí v případě Collina lékaři zasáhli včas a tento statečný chlapeček se zcela uzdravil. Je však ale důležité sebe i své dítě po každé procházce důkladně prohlédnout, protože v posledních letech kvůli mírným zimám dokážou klíšťata zimu přežít a následně hrozí jejich přemnožení.

Autor:
Publikováno: 3. 3. 2017 09:11 Nahlásit obsah