Jejich syn se probudil z kómatu ve chvíli, kdy rodiče podepisovali smlouvu o dárcovství orgánů

Jejich syn se probudil z kómatu ve chvíli, kdy rodiče podepisovali smlouvu o dárcovství orgánů Zdroj: shareably.net

Přibližně před třemi měsíci byl 13letý Trenton McKinley z Alabamy hospitalizován s těžkým zraněním hlavy. Když už si jeho rodiče mysleli, že je po všem a budou muset svého syna od přístrojů odpojit, stal se doslova zázrak…

Trenton si v den nehody hrál se svým kamarádem v malém přívěsu, který se převrátil a chlapec upadl hlavou přímo na beton. Tento náraz mu způsobil velmi vážná poranění mozku a sedm fraktur lebky. Byl okamžitě převezen do nemocnice, kde musel podstoupit několik operací, během kterých mu však začaly selhávat ledviny i srdce.

„Na operačním sále Trenton na 15 minut zemřel. Lékaři mi také řekli, že už nikdy nebude normální,“ řekla Trentonova matka Jennifer Reindlová.

Zdroj: shareably.net Kvůli těmto komplikacím prohlásili lékaři chlapce za mrtvého a na živu byl jen kvůli přístrojům. Jeho rodiče také souhlasili s tím, že mohou být jeho orgány darovány. Jenže Trenton svůj boj o život nehodlal za žádnou cenu vzdát.

Den před plánovaným odpojením od přístrojů, zrovna při tom, když rodiče podepisovali souhlas s darováním orgánů, se stalo něco, co nečekal nikdo z přítomných – Trenton se probudil. Jak sám později v rozhovoru řekl, celou tu dobu, kdy byl v bezvědomí, měl pocit, že je v nebi a zásluhu na tom, že se probudil, má podle něj jedině Bůh.

Zdroj: shareably.net Chlapec nejenže se probudil, dokonce chodí, mluví, čte i počítá stejně jako před osudnou nehodou. Ačkoliv jej čeká ještě dlouhá rekonvalescence, při které se musí poprat se silnými bolestmi a záchvaty a má před sebou ještě operace, již teď ví, že všechno zvládne a zase bude tím veselým a šťastným chlapcem jako dříve.

Autor:
Publikováno: 19. 6. 2018 09:52 Nahlásit obsah
Loading...