Každý týden chodí s ženou bez domova na oběd, ta si šetří na to, aby se naučila číst

Každý týden chodí s ženou bez domova na oběd, ta si šetří na to, aby se naučila číst Zdroj: facebook.com

Greg Smith je zakladatelem organizace, která se zaměřuje na kondiční tréninky. Gregova posilovna sídlí v centru Orlanda na Floridě, kde každý den potkává několik bezdomovců, kteří prosí o jídlo či peníze. Ovšem jednoho dne se stalo něco nečekaného…

Když Greg kolem těchto bezdomovců procházel, žena, kterou zrovna míjel, mu jen popřála hezký den. Nechtěla po něm peníze ani jídlo, jen ho pozdravila. To ho natolik překvapilo, že se zastavil a chvíli si s ní povídal. Tato žena se jmenuje Amy Joe a Greg se po jejich společném rozhovoru rozhodl, že se zde budou potkávat každé úterý. 

Když s Amy začal trávit více a více času, zjistil něco opravdu šokujícího. Přečtěte si sami zbytek příběhu, který Greg zveřejnil na své Facebookové stránce:

„Seznamte se s Amy Joe!

V posledních týdnech se s Amy Joe potkávám každé úterý, vždy na rohu ulice Pine and S. Orange v Orlandu (pracuji v centru). Každý den během jednoho týdne jsem tady viděl Amy stát, postávala vždy ve stejném koutě a nikdy neprosila o peníze, jen mi jednoho dne řekla: „Dobré ráno pane, mějte krásný den,“ a ještě se usmála.

Zdroj: facebook.com Kolem těchto bezdomovců chodím téměř denně a vždy se mě někdo zeptá na peníze, ale Amy ne. Proto jsem se rozhodl se s Amy Joe každé úterý potkávat a jít na oběd. Trávíme spolu skoro hodinu a po celou tu dobu vidím, jak neuvěřitelně pozitivní a hodná Amy je. Minulý týden mě ale opravdu dostala! Řekla mi, že neumí číst. Amy Joe také nekouří, nepije, nebere drogy a ani nic podobného, s čím se lidé bez domova potýkají. Ji prostě jen nikdy nikdo nenaučil číst. Také mi vyprávěla, jak pro ni bylo těžké najít si práci, když má tento nedostatek. Řekla mi, že sbírá peníze, aby si mohla vypůjčit knihy v knihovně, a tím by se konečně naučila číst a mohla si později najít práci.

Tím mě naprosto odrovnala! Raději si našetří peníze na knihovnu, aby si mohla najít práci, než aby si koupila jídlo!

Já měl to štěstí, že jsem měl dva úžasné rodiče a i rodinu, která mě vždy podržela, pomohla mi a poskytla vše, co jsem potřeboval. A právě tohle všechno Amy nikdy neměla. Takže teď nejenže společně chodíme na obědy, učím ji ještě i číst. Vypůjčím vždy jednu knihu z knihovny na týden a společně si ji v úterý projdeme a do dalšího setkání se Amy učí sama.

Zdroj: facebook.com Tento příspěvek jsem sem nenapsal v žádném případě proto, aby někdo Amy Joe litoval nebo abych se chlubil, že někomu pomáhám. Chtěl jsem se s vámi o to jen podělit, protože to třeba může pomoci někomu dalšímu. Tam venku je spousta lidí, jako je Amy Joe. Ne všichni jsou hladoví, bez domova nebo nebezpeční. Pomáhat druhým může být někdy tak jednoduché a na druhou stranu tak povznášející. Nelituji ani jedné minuty, co jsem s Amy Joe strávil a tohle všechno budu dělat i nadále.

Pokud vás tento příběh oslovil, sdílejte ho prosím! A pokud ne, i to je v pořádku. Nikdy ale nevíte, co se může stát vám a kdy budete potřebovat i vy pomoc! Dokud to sami nezkusíte, nebudete vědět, jaké to je někomu pomáhat. A kdo je vaše Amy Joe?“

Zdroj: facebook.com Každý z nás by měl lidem ve svém okolí pomáhat. O to víc, pokud jsou to lidé, kteří si sami pomoci nedokážou a vy se tímto způsobem můžete stát jejich oporou a novou nadějí!

Autor:
Publikováno: 12. 3. 2018 12:54 Nahlásit obsah

Loading...