Když ho jeho žena opustila, uvědomil si, co vše pro něj a rodinu dělala. Rozhodl se jí napsat dopis

Když ho jeho žena opustila, uvědomil si, co vše pro něj a rodinu dělala. Rozhodl se jí napsat dopis Zdroj: Shutterstock.com

Když se muž z našeho příběhu vrátil po dlouhém dni z práce domů, chtěl jen sledovat fotbal. Nechtěl si hrát s dětmi, ani pomáhat své manželce, chtěl jen odpočívat a nic nedělat. Jenže tomuto chování jeho žena nechtěla dál jen přihlížet a odešla od něj. V tu chvíli se mu obrátil život naruby a rozhodl se své ženě napsat dopis.

„Moje milovaná,

před dvěma dny jsme se dost pohádali. Přišel jsem domů v osm večer, unavený z práce a chtěl jsem jen sedět a sledovat zápas. Byl jsem vyčerpaný a se špatnou náladou. Vůbec mě nezajímalo, že děti pláčou, jen jsem si zesílil televizi a ignoroval to.

„Nezabilo by tě, kdybys mi občas s domácností pomohl a začal se na výchově našich dětí konečně taky podílet,“ vykřikla jsi na mě a já ti na to jen arogantně odpověděl, že jsem strávil celý den v práci, abys ty mohla zůstat doma a hrát si s dětma.

A tak začala naše hádka. Ty jsi plakala a já na tebe jen křičel a říkal ti hrozné věci, které už nikdy nebudu moct vzít zpět. Utekla jsi z domu k tvým rodičům a nechala mě tady s našimi dvěma dětmi a já najednou pocítil obrovskou bezmoc. Vyzkoušel jsem si všechno, co ty děláš každý den. Ohříval jsem mléko a mezitím oblékal naše děti a uklízel kuchyni. Po celém dni jsem neměl čas se ani vykoupat. Byl jsem tolik unavený, psychicky i fyzicky, že jsem chtěl prospat následující den, jenže po třech hodinách jsem musel vstát k naší malé. Konečně chápu, proč ses tak rozčilovala nad tím, když se ti snažila moje matka diktovat do výchovy našich dětí.

Zdroj: Shutterstock.com Jsi pryč dva dny a já uznávám, že tohle nezvládám. Uznávám, že je to mnohem vyčerpávající, než by se mohlo zdát a je to snad ještě horší, než moje desetihodinová pracovní doba. Obdivuji vás, všechny matky, vždyť jste se vzdaly své kariéry a spoléháte jen na svého partnera, že vás zabezpečí. Veškerý čas trávíte s dětmi, bez přátel, bez cvičení, bez spánku.

 Myslím, že každá maminka na světě si zaslouží obdiv, za to všechno, co dělá. Píšu ti tento dopis nejenom proto, abyste věděla, že mi chybíš, ale také proto, abys věděla, že tě za to všechno obdivuju a budu ti to říkat každý den po zbytek našich životů.“

Tento dopis sdílelo na sociální sítí více než 110 000 uživatelů a je věnován všem matkám, které se o nás tolik staraly a starají pořád. Dělají to pro nás, i když nám to připadá jako samozřejmost. Berte to tedy jako poděkování a pošlete ho i té své.

Autor:
Publikováno: 16. 8. 2018 12:24 Nahlásit obsah