Když mu přišla tato esemeska, rozhodl se spáchat sebevraždu. Za vše mohou jeho spolužáci

Když mu přišla tato esemeska, rozhodl se spáchat sebevraždu. Za vše mohou jeho spolužáci Zdroj: faithit.com

Bohužel případů šikany, které končí tragicky, jen přibývá. V dnešní moderní době, kdy není žádný problém člověku ubližovat i bez přímého fyzického kontaktu, je forma kyberšikany čím dál častější, hlavně mezi dětmi.

Někdy dobře mířené slovo dokáže nadělat více škody, než bychom si kdy byli schopni připustit. Mezi dětmi v posledních letech panuje šikana spíše psychická, nežli ta fyzická, což je mnohem horší. Jednou takovou obětí se stal mladík jménem Daniel Briggs, který byl podle slov své matky velmi citlivý a měl dobré srdce. To, co jiným dětem na něm vadilo, byla jeho plachost a jeho neobvyklý koníček - lov, kvůli kterému se mu začaly posmívat.

U toho však nezůstalo. Ačkoliv to začalo jen nadávkami a ponižováním, celá situace nabrala takový spád, že to vyústilo až ve fyzické napadání. Jeho spolužáci jej často bili a dokonce ho házeli do odpadkového koše a nutili jej, aby před všemi olizoval sklo školního autobusu.

Jak už to u šikanovaných dětí bývá, nedávají před svými rodiči na sobě nic znát, přitom kdyby se jim hned na začátku se vším svěřily, právě oni by jim z této situace mohli pomoci ven. Když však Daniel domů chodil s modřinami, tušila jeho matka, že se něco děje, nikdy by jí však nenapadlo, jak mohou být jeho spolužáci krutí.

Zdroj: faithit.com Toho osudného dne přišla Danielovi SMS zpráva, ve které stálo: „Proč neuděláš světu laskavost, nevezmeš jednu z těch svých zbraní a nezabiješ se?“ Daniel dokonce na tuto zprávu ještě odepsal: „Už se o mě nestarej. Jdu domů a tam se zabiju.“

Byl to pátek a od té chvíle, co mu přišla tato zpráva, říkal svým spolužákům, že se hodlá zabít. Dokonce se svěřil i řidiči autobusu, který to však nebral vůbec vážně a jen protočil očima a řekl mu: "Uvidíme se v pondělí, Danieli." Nikdo se Daniela nezeptal, co se děje nebo jestli opravdu nepotřebuje pomoc. Říkal to všem okolo a nikdo se o něj nezajímal, nikdo nevyslyšel jeho zoufalé volání.

Když přišel Daniel domů, nezůstalo jen u slov, nabil svou zbraň a střelil se do hlavy. Nikdy nepodceňujte někoho, kdo vám říká, že se chce zabít a všímejte si lidí kolem sebe. Mnohdy řešíme banální věci a ty důležité nám protékají mezi prsty.

Autor:
Publikováno: 13. 8. 2018 10:59 Nahlásit obsah